Gwiazdy

Zmarł młody i utalentowany raper. Miał zaledwie 24 lata

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Lil Keed zmarł w wieku 24 lat

Lil Keed był wschodzącą gwiazdą rapu. Współpracował z takimi znanymi gwiazdami hip-hopu jak Travis Scott, Young Thug czy Chris Brown. Zmarł, kiedy jego kariera nabierała tempa.

Społeczność hip-hopowa była wstrząśnięta, kiedy w piątek 13 maja późnym wieczorem sieć obiegła wiadomość o śmierci Lil Keeda. Informację potwierdził jego brat Lil Gotit. Powód śmierci nie jest na razie znany. 

Zmarł raper Lil Keed - osiercił córeczkę

Prawdziwe nazwisko rapera brzmi Raqhid Render. Pozostawił po sobie córkę Naychur. Jego brat napisał:

"Nie mogę uwierzyć, że widziałem, jak dziś umarłeś, bracie. Popłakałem się, ale wiem, co chcesz, żebym zrobił. To jest ciężkie przeżycie dla mamy, taty, naszych braci, Naychur i Whiteboya" - czytamy.

Przyczyna śmierci nie została jeszcze potwierdzona.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

Zmarł raper Lil Keed - fani i znajomi oddali mu hołd

Fani i znajomi artysty szybko wyrazili swoje kondolencje po śmierci Lila Keeda.

Raper Taylor Bennett opisując Lil Keeda napisał na Instagramie:

"Chcę, żebyśmy wszyscy oddali szacunek. Trudno jest dawać kwiaty, kiedy ludzie żyją, dlatego czuję się winny. Keed jesteś nowym brzmieniem muzyki przewyższającym hip-hop i wszystkie gatunki" - napisał.

Artysta Lil CeeKay nazwał Lil Keeda "ojcem" w emocjonalnym poście na Instagramie. Napisał:

"Leć wysoko Lil Keed. Cieszę się, że udało nam się zbudować więź przez te ostatnie 2 lata, zawsze będę wdzięczny za wsparcie, które zawsze okazywałeś. Za każdym razem, gdy byłem u Ciebie i Lil Gotita, upewniałeś się, że czuję się jak w domu i dbałeś o to, żebym wyszedł bezpiecznie" - czytamy.

Lil Keed - kariera

Raqhid Render, znany jako Lil Keed, urodził się w Atlancie, w stanie Georgia, jako szóste z siedmiorga dzieci. Dorastał w Forest Park, a później przeprowadził się do Atlanty na Cleveland Ave. Po śmierci swojego bliskiego przyjaciela Rudy'ego w 2016 roku, Lil Keed zaczął poważnie traktować rap i wkrótce potem podpisał kontrakt z YSL. Zanim rozpoczął karierę w przemyśle muzycznym, Lil Keed krótko pracował w Subwayu i McDonald's.  

Jego pierwszy utwór, który zdobył złoto, to "Nameless" z 2018 roku. Ostatni album Lil Keeda "Trapped on Cleveland 3" został wydany w 2020 roku. Współpracował na nim z chłopakiem Kylie Jenner - Travisem Scottem, Young Thugiem i Chrisem Brownem.

Oba albumy studyjne "Long Live Mexico" i "Trapped on Cleveland 3" znalazły się na liście przebojów Billboard 200. Był związany z wytwórnią Young Thug'a YSL (Young Stoner Life), a także z 300 Entertainment.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego:  Prince Williams/Wireimage

Pozostałe wiadomości