Zmarła najlepsza przyjaciółka królowej Elżbiety II. Miała 97 lat

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Zmarła najlepsza przyjaciółka królowej Elżbiety II

25 stycznia zmarła najlepsza przyjaciółka królowej Elżbiety II. Lady Rupert Nevill miała 97 lat. W jej pożegnaniu będą uczestniczyć członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lady Rupert Nevill i królowa Elżbieta II poznały się, kiedy były dziećmi. Ich przyjaźń trwała aż do śmierci królowej. W dzieciństwie najlepsza przyjaciółka Elżbiety II nazywała się Camilla Wallop, jednak kiedy wyszła za mąż za lorda Ruperta Nevilla, przejęła po nim nazwisko.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Julia von Stein o wdzięczności i pracy w branży funeralnej
Julia von Stein o wdzięczności i pracy w branży funeralnej Julia Von Stein z "Królowych życia" o pracy i rodzinie.

Nie żyje najbliższa przyjaciółka królowej Elżbiety II

Przez znajomych była pieszczotliwie nazywana "Micky". Po ślubie w 1944 r. wraz z mężem zamieszkali w posiadłości Horsted Place, gdzie często była odwiedzana przez królową Elżbietę II. Według Daily Mail to właśnie dzięki niej Elżbieta II mogła zachować resztki normalnego życia.

"Raz nawet stała w kolejce po bilet zupełnie nierozpoznana!" - napisali.

Lord Rupert Nevill zajmował przez całe życie wiele wybitnych stanowisk, w tym przewodniczącego Brytyjskiego Stowarzyszenia Olimpijskiego i prywatnego sekretarza księcia Edynburga w latach 1976-1982. Został mianowany dowódcą Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego w 1978 r.

Lady Rupert Nevill z mężem
Lady Rupert Nevill z mężem Lady Rupert Nevill z mężem Źródło: Hulton Archive

Lady Rupert Nevill - kim była?

Pogrzeb Lady Rupert Nevill ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Jej mąż Lord Rupert Nevill zmarł na raka w lipcu 1982 r. w wieku 59 lat, w którego pogrzebie uczestniczyli członkowie rodziny królewskiej m.in. książę Filip, a także jego najstarszy syn Karol.

Niektórzy uważali, że królowa Elżbieta II i Lady Rupert Nevill były siostrami. Miałe podobne rysy twarzy, były podobnego wzrostu, a także miały taki sam styl poruszania się.

Lord i Lady Nevill mieli czworo dzieci: Guya, chrześniaka zmarłej królowej, Angelę, która była druhną księżniczki Małgorzaty, Henriettę, która była chrześniaczką księcia Filipa i Christophera.

Królowa Elżbieta II w 1952 roku wygłaszająca swoją pierwszą w życiu świąteczną przemowę
Królowa Elżbieta II w 1952 roku wygłaszająca swoją pierwszą w życiu świąteczną przemowę Królowa Elżbieta II w 1952 roku wygłaszająca swoją pierwszą w życiu świąteczną przemowę Źródło: Fox Photos/Hulton Archive/Getty Images

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Tim Graham Photo Library

Pozostałe wiadomości