Olivier Janiak

Prowadzący
Olivier  Janiak
Jego motto to "Żyć tak, aby nigdy niczego nie musieć żałować". Piotr Olivier Janiak na świat przyszedł 17 maja 1974 roku w Krotoszynie. Znak zodiaku - Byk. Podobno już w przedszkolu (nr 1 pod znaczącą nazwą "Miś Uszatek") dbał o prezencję.
W podstawówce, jak sam przyznaje nie należał do najgrzeczniejszych i nie stronił od bójek. Jednak w pewnym momencie "trafiła kosa na kamień" i zrozumiał, że są lepsze sposoby rozwiązywania problemów, niż te czysto fizyczne. Choć sprawności nigdy mu nie brakowało, bo trenował m.in. lekkoatletykę i siatkówkę. Z nauką nigdy nie miał problemu (świadectwa z czerwonym paskiem). Po skończeniu liceum postanowił zostać... prawnikiem.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a sentyment do Wrocławia pozostał mu do dziś. Po studiach pracował w agencji reklamowej, ale miał większe ambicje i po wygranym castingu trafił do tvn-owskiego programu "Big Star Party". Od 2001 roku został prowadzącym magazyn towarzysko-kulturalny "Co za tydzień" i jest jego wizytówką do dnia dzisiejszego. Przeprowadził wywiady z największymi gwiazdami kina i muzyki m.in. z Bradem Pittem, Keanu Reevesem, Shakirą,Kevinem Spaceyem, Kylie Minogue,Johnnym Deppem i grupą Pussycat Dolls. Udowodnił też,że świetnie radzi sobie jako konferansjer.

Prowadził finały konkursów Miss Polonia w latach 2001 i 2003, a w 2005 roku wraz z Magdą Mołek i Szymonem Majewskim poprowadził Sopot Festiwal. Był współtwórcą i prowadzącym cykl o życiu clubbingowym "Co za noc". Młodzieńcze zamiłowanie do sportu bardzo pomogło mu w 2005 roku, gdy wraz z Kamilą Kajak zdobył Kryształową Kulę w pierwszej edycji "Tańca z gwiazdami". Wraz z Karoliną Malinowską, Omeną Mensah i Jakubem Wesołowskim poprowadził w 2007 roku swój autorski program "Projekt Plaża". Prywatnie uwielbia Barcelonę i muzykę U2.

Jak sam twierdzi, gdyby nie został prezenterem, zająłby się projektowaniem wnętrz. Smutną wiadomością dla wszystkich wielbicielek urody i talentu Oliviera jest ta, że od 2003 roku jest mężem modelki Karoliny Malinowskiej.
tvnpix