Matteo Bocelli, Lady Pank, Omenaa Mensah i Leszek Możdżer. Oglądaj 13 marca "Co za tydzień"

Olivier Janiak - prowadzący program "Co Za Tydzień"
Olivier Janiak - prowadzący program "Co Za Tydzień"
Źródło: TVN
Olivier Janiak pojawia się z kamerą tam, gdzie dzieją się najważniejsze wydarzenia kulturalne i gdzie można przeprowadzić ciekawe wywiady z osobami znanymi widzom z ekranów. W kolejnym odcinku programu jego gościem będzie genialny muzyk Matteo Bocelli. A to nie wszystko.

Ekipa programu "Co Za Tydzień" przemierza kraj, aby relacjonować wydarzenia ze świata kultury i show-biznesu. W najbliższą niedzielę 13 marca o 11.30 wyemitowany zostanie kolejny odcinek programu. Co w nim zobaczymy?

Matteo Bocelli zaprezentował nowy singiel "Dimmi"

W nowym odcinku programu "Co Za Tydzień" Olivier Janiak przeprowadzi ekskluzywny wywiad z synem legendarnego tenora Andrei Bocellego. Matteo Bocelli zaprezentował ostatnio kolejny utwór, który zapowiada jego debiutancki album. Piosenkę "Dimmi" artysta śpiewa po włosku i hiszpańsku.

Pierwszą zapowiedzią debiutu Matteo Bocelliego była piosenka "Solo". 24-letni wokalista wybrał ją na premierowy singiel spośród 60 piosenek.

Matteo Bocelli przygodę z muzyką zaczął w wieku sześciu lat. To właśnie wtedy, za namową sławnego taty, rozpoczął naukę gry na fortepianie. Międzynarodowy rozgłos zyskał w 2018 roku za sprawą utworu "Fall On Me", który zaśpiewał w duecie z ojcem. Utwór pojawił się na albumie Andrei "Si" i znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Dziadek do orzechów. Cztery królestwa".

Jubileusz "Lady Pank" - 40 lat na scenie

"Mniej niż zero", "Kryzysowa Narzeczona", "Strach się bać" - kto z nas nie zna tych kultowych przebojów "Lady Pank"? Hity zespołu Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza weszły na stałe do klasyki polskiego rocka.

Zespół Lady Pank powstał w latach 80. we Wrocławiu. Został założony przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Z okazji 40-lecia grupa wyruszyła w wielką trasę koncertową po Polsce. Można na niej usłyszeć stare przeboje, ale też kawałki z nowego albumu "LP40". W sumie zespół odwiedzi aż 19 miast.

W nowym odcinku programu "Co Za Tydzień" zobaczymy niezwykle ciekawe rozmowy z członkami zespołu "Lady Pank": Janem Borysewiczem, Januszem Panasewiczem, Kubą Jabłońskim i Krzysztofem Kieliszkiewiczem.

Maja Hirsch i Renata Kaczoruk o programie "Przez Atlantyk"

Omenaa Mensah z akacją "Możesz być kim chcesz"

Omenaa Mensah od wielu lat bardzo aktywnie działa na rzecz dzieci i bezustannie angażuje się w kolejne projekty, które pomagają najmłodszym dotkniętych biedą. Akcja "Możesz być kim chcesz" skierowana jest do wychowanków domów dziecka w Polsce i w Afryce. W tym roku zebrane pieniądze będą również przekazane dla dzieci z Ukrainy. W ramach projektu powstanie wyjątkowa linia sportowych sneakersów z rysunkami dzieci przedstawiającymi ich wymarzone zawody.

W programie "Co Za Tydzień" zobaczymy rozmowę z inicjatorką akcji oraz gwiazdami, które włączyły się w pomoc: Cezarym Pazurą, Borysem Szycem i Małgosią Rozenek-Majdan.

"Idzie nowe!" - Leszek Możdżer zaprasza na scenę młodych artystów

Ekipa programu "Co Za Tydzień" znalazła się we Wrocławiu. "Idzie nowe!" to kolejna edycja muzycznego cyklu Leszka Możdżera. Artysta na scenę zaprasza młodych pianistów. Formuła wydarzenia zdecydowanie wykracza poza ramy zwykłego koncertu. Występ wzbogaca prezentacja warsztatu i inspiracji artysty. Leszek Możdżer chętnie dołącza do muzyków i wspólnie improwizują.

"Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie" w Teatrze Narodowym

Kamera magazynu "Co Za Tydzień" zawitała do Teatru Narodowego, gdzie możemy oglądać spektakl "Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie". Za inscenizację jednej z najważniejszych komedii Shakespeare’a odpowiada Piotr Cieplak. Fabuła sztuki skupia się na perypetiach bliźniąt, Violi i Sebastiana, rozdzielonych morską katastrofą i nieświadomych swych wzajemnych losów.

 "Portret damy" Rubensa na aukcji

XVII-wieczny "Portret damy" pędzla Petera Paula Rubensa trafi pod młotek podczas aukcji w DESA Unicum, która odbędzie się 17 marca. Obraz przedstawia młodą kobietę o ciemnych oczach i włosach, ubraną w czarną, aksamitną suknię. Przez ponad 300 lat dzieło uznawane było za portret Isabelli Brant, pierwszej żony Rubensa. Obecnie sądzi się, że może przedstawiać jedną z jej sióstr. Pojawienie się tak wybitnego dzieła autorstwa Rubensa na rynku światowym jest niezwykłym wydarzeniem. Szacuje się, że cena obrazu może wynieść od 18 do 24 mln złotych. Tym samym obraz Rubensa może zostać najdrożej sprzedanym dziełem sztuki w Polsce.

"Machiny Leonarda da Vinci" na wystawie we Wrocławiu

3 miliony widzów, w 20 krajach na całym świecie zobaczyło „Machiny Leonarda da Vinci”. Obecnie wystawę tego włoskiego wynalazcy zobaczyć można we Wrocławiu, w Centrum Historii Zajezdnia. Odwiedzający wystawę mogą spróbować swoich sił przy lustrzanym piśmie, którym posługiwał się mistrz Leonardo.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości