Programy

Co 15 maja na antenie "Co za tydzień"? Premiera filmu "Fucking Bornholm" i serialu "Nieobecni"

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Olivier Janiak - prowadzący program "Co Za Tydzień"

W najnowszym odcinku "Co Za Tydzień" kulisy gali finałowej festiwalu filmowego Mastercard OFF Camera oraz premiery filmu "Fucking Bornholm" i serialu "Nieobecni". W programie wywiady ze znanymi aktorami, artystami i gwiazdami. Zobacz koniecznie!

Program "Co Za Tydzień" jak zwykle jest tam, gdzie dzieją się najciekawsze wydarzenia ze świata kultury i show-biznesu. W najbliższą niedzielę 15 maja o 11.30 wyemitowany zostanie kolejny odcinek. Co w nim zobaczymy?

Premiera filmu "Fucking Bornholm"

Niedawno miała miejsce premiera zabawnej tragikomedii "Fucking Bornholm". Podczas premiery obecni byli najważniejsi twórcy filmu oraz aktorzy odgrywający główne role - Maciej Stuhr, Agnieszka Grochowska, Grzegorz Damięcki i Jaśmina Polak. Reżyserce Annie Kazejak zależało na pokazaniu relacji, dążeń i problemów współczesnego średniego pokolenia. A to jaki portret się wyłonił – zaskoczyło aktorów. Co ciekawe filmowy Bornholm powstał w okolicach Mielna. 

"Film to jest sztuka oszustwa w różnym sensie i na różnych płaszczyznach" - powiedział Grzegorz Damięcki.  

Co jeszcze powiedzieli aktorzy i twórcy? Odpowiedź w programie.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

 Mastercard Off Camera - kulisy gali finałowej

Uroczysta gala finałowa festiwalu Mastercard Off Camera zorganizowana została w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W ciągu 10 dni w kinach stacjonarnych i plenerowych odbyło się 200 pokazów filmowych, które obejrzało 25 tysięcy widzów.   

W tym roku festiwal odwiedziło ponad 800 twórców filmowych. Jak zawsze z największym napięciem czekano na werdykt. Nagrodę dla najlepszego aktora za role w "Teściach" i "Zupie nic" odebrał Adam Woronowicz. Za rolę w filmie "Magdalena" nagrodzono Magdalenę Żak. W konkursie polskim zwyciężyły kameralne i pełne uroku "Piosenki o miłości". Krakowską nagrodę filmową imienia Andrzeja Wajdy odebrała duńska reżyserka Marianne Blicher za film "Miss Viborg".

W programie "Co Za Tydzień" nagrodzeni skomentowali swój sukces.

Premiera serialu "Nieobecni"

Swoją premierę miał już serial "Nieobecni". Odcinki drugiego sezonu są już do obejrzenia w Playerze.   Grana przez Danutę Stenkę postać w serialu doświadczyła zaginięcia córki i choć zawodowo pomaga rodzinom w takiej sytuacji, w swojej sprawie cierpi tak, jak wszyscy. W pierwszym sezonie "Nieobecnych" swojej rodziny szukała Mila, pomagał jej w tym podkomisarz Zachara. Relacja na początku nie przebiegała harmonijnie – także dlatego, że serialowy policjant jest dotknięty zespołem Aspergera.

Aktorzy grający w serialu TVN "Nieobecni" ponownie zaangażowali się w kampanię społeczną organizowaną we współpracy z fundacją ITAKA. Co powiedzieli o akcji? Zobacz w programie!

Grzegorz Turnau wyruszył w trasę koncertową 

Grzegorz Turnau wyruszył w trasę koncertową po Polsce na początku tego roku. Artysta ma zaplanowane koncerty do grudnia. Najbliższe majowe koncerty Grzegorza Turnaua odbędą się w Łodzi, Białymstoku i Lublinie. Rodzinny Kraków w październiku, a finał w grudniu w Katowicach. W programie "Co Za Tydzień" więcej informacji o koncertach Grzegorza Turnaua.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości