Programy

"Kuchenne rewolucje" w Inowrocławiu. Magda Gessler w pizzerii "Masters": Wielka katastrofa

Programy

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler w pizzerii "Masters" w Inowrocławiu

W 6. odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Inowrocław i restaurację "Masters". To, co odkryła w lokalu, nazwała wielką katastrofą. Załoga musi wysłuchiwać wyzwisk skąpego szefa i chronić klientów przed zatruciem starymi daniami. Czy znana restauratorka odmieni oblicze lokalu?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler wskazuje właścicielom podupadających restauracji ich błędy. W 6. odcinku najnowszej, 24. edycji restauratorka odwiedziła Inowrocław. Właściciele pizzerii "Masters" mają mnóstwo problemów. Czy Magda Gessler pomoże im wyjść na prostą? 

"Kuchenne rewolucje" - restauracja "Masters" w Inowrocławiu

Inowrocław nazywany jest stolicą Kujaw Zachodnich, ale także miastem położonym na soli, którą w tej okolicy wydobywano. Dziś jest uzdrowiskiem, a na co dzień mieszka tu 70 tys. mieszkańców.

Pizzeria "Masters" leży w jednej z oddalonych od centrum dzielnic, a prowadzi ją doświadczony w wielu fachach Olek. Z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym, ale żadnej pracy się nie boi. Handlował rybami, potem butami, prowadził zbiórki odzieży używanej, a nawet zbierał złom. Za namową kolegi i pod wpływem nagłego impulsu, postanowił zostać restauratorem. Swoją partnerkę Iwonę postawił przed faktem, wynajmując lokal pod działalność gastronomiczną.  Oprócz pizzy restauracja podaje też dania kuchni polskiej. 

Zobacz zwiastun 6. odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 6 - Inowrocław. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 6 - Inowrocław. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w "Masters" w Inowrocławiu?

W pizzerii miało być teoretycznie po włosku, ale pochodzący z Włoch kucharz Luka nie ma pola do popisu. Choć kucharz robi bardzo dobre ciasto na pizzę, to efekt psują pozostałe składniki. Właściciel nie pozwala mu pracować na włoskich produktach, bo są za drogie. Olek każe używać najtańszych produktów z hurtowni.

Załoga narzeka jednak, że chorobliwie oszczędny szef, zmusza ich do podawania dań niebędących pierwszej świeżości, bo nic nie może się zmarnować. Pracownicy wyznali, że muszą wyrzucać stare produkty, aby uchronić gości przed zatruciem. Dlatego też lokal serwujący kiepskie dania nie cieszy się w okolicy popularnością.

Magda Gessler po wejściu do lokalu zamówiła kilka dań obiadowych z karty oraz pizzę. Pizza nie miała nic wspólnego z tą, której oczekiwała restauratorka. Właściciele kompletnie pomylili nazwy w menu.

"Placek ziemniaczany ma być chrupiący. Ten ciągnie się jak guma od gaci" - komentowała Magda Gessler.

Restauratorka wydała werdykt:

"Tu doprowadzono do gwałtu kuchnię ziemi polskiej i ziemi włoskiej" - stwierdziła.

"Ta restauracja to jedna wielka katastrofa" - powiedziała następnego dnia.

Magda Gessler w Inowrocławiu miała wyjątkowo trudne zadanie, bo poza restauracją, która wymagała oczywistej pomocy, musiała także zmienić nastawienie szefa Olka, którego często ponosiły nerwy. Goście i załoga musieli nie raz wysłuchiwać wyzwisk pod adresem żony. Czy Magdzie Gessler uda się zmienić podejście Olka i wprowadzić do tej restauracji jakość i smak? Dowiemy się z najnowszego odcinka!

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości