Programy

"Kuchenne rewolucje" w Bartoszycach. Magda Gessler: "To jedna z najgorszych kuchni w Polsce"

Programy

Źródło:
TVN
"Kuchenne Rewolucje": Magda Gessler w restauracji "Gościnna" w Bartoszycach.

W pierwszym odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła zabytkowy browar w Bartoszycach. Kiedy zobaczyła wystrój restauracji "Gościnna" złapała się za głowę. Gdy skosztowała dań, było jeszcze gorzej...

"Kuchenne rewolucje" to program, którego misją jest pomaganie właścicielom podupadających restauracji. Magda Gessler uświadamia im, jak powinni prowadzić swój biznes, aby przyciągnąć klientów. W pierwszym odcinku najnowszej, 24. edycji restauratorka odwiedziła restaurację "Gościnna" w Bartoszycach. To, co zastała na miejscu wprowadziło Magdę Gessler w osłupienie. Po degustacji dań stwierdziła, że to "jedna z najgorszych kuchni w Polsce".

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - restauracja "Gościnna" w Bartoszycach

Bartoszyce to małe miasto położone niedaleko granicy z obwodem kaliningradzkim, które ma bardzo ciekawą historię. Budowle gotyckie stawiali tu Krzyżacy, a neogotyckie Prusacy. W takich zabytkowych murach swoją restaurację "Gościnna" prowadzi Ewa. W czternastym wieku w budynku "Gościnnej" mieścił się okazały browar. Jednak w obecnych czasach lokal przez wiele lat świecił pustkami. Do czasu aż wynajęła go aktualna właścicielka.

Zobacz zwiastun pierwszego odcinka "Kuchenneych rewolucji":

Kuchenne rewolucje. Sezon 24, Odcinek 1 - Bartoszyce. Zwiastun
Kuchenne rewolucje. Sezon 24, Odcinek 1 - Bartoszyce. Zwiastun Źródło: x-news

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - co Magda Gessler zastała w Bartoszycach?

Początki działalności restauracji "Gościnna" wyglądały obiecująco. Niestety przyszła pandemia i biznes zaczął upadać. Od ponad dwóch lat właścicielka do niego dopłaca. W łataniu finansowych dziur pomaga jej pracujący w firmie transportowej mąż. Młody, dwudziestoczteroletni kucharz Dawid, stara się pozyskać klientów, wprowadzając cały czas nowe dania. 

Pierwsze, na co zwróciła uwagę Magda Gessler po wejściu do lokalu, to jego wystrój. Właścicielka postanowiła przemalować zabytkowe mury na zielony kolor. W dodatku jedną ze ścian pomalował lokalny grafficiarz. Magda Gessler od razu zażądała, aby tak ustawić jej stolik, aby nie musiała oglądać tego "arcydzieła". Gorsze od wystroju okazało się jednak jedzenie. Po szybkiej degustacji kilku dań z karty restauratorka nie miała wątpliwości, że to ono jest jedną z głównych przyczyn, dla których restauracja świeci pustkami. Padły niepochlebne komentarze:

"Jedna z najgorszych kuchni, jakie jadłam w Polsce". "Największy dramat, jaki spotkałam" - mówiła.

Magda Gessler znana jest ze swojej bezpośredniości, dlatego nie szczędziła dosadnych słów krytyki:

"Flaki śmierdzą mokrą szmatą". "Tego nie da się jeść". "Jak można to ludziom podawać, to jak karma dla bydła" - komentowała.

Po spotkaniu z młodym kucharzem pracującym w "Gościnnej", skontrolowaniu kuchni i rozpoznaniu problemów restauracji, Magda Gessler stwierdziła, że miejsce potrzebuje gruntownej rewolucji. 

Restauracja dostała nową nazwę "Piwem Podlane" i zupełnie odmieniony wystrój. Zniknęła zieleń i wszystkie ściany zostały przemalowane na bardziej przyjazne kolory. Ta przemiana zachwyciła gości zaproszonych na finałową kolację, która okazała się wielkim sukcesem. Zebrani chwalili nowe menu: kaczkę, rosół i danie ze śledzia.

Co Magda Gessler zastała w lokalu po czterech tygodniach? Otóż okazało się, że ktoś inny gotuje jej dania, bo młodego kucharza już nie ma. Nie dotrzymał słowa i wciąż zdarzało mu się "zabalować". Pomimo kilku drobnych potknięć knajpa zaliczyła rewolucję. Obecnie widać, że wizyta Magdy Gessler była dobrym początkiem zmian. Od czasu rewolucji bywają dni, gdy cała sala jest pełna. Restauracja oferuje także zestawy obiadowe w bardzo przystępnej cenie. Postawili także na catering w pudełkach z dostawą do domu.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości