Programy

"Kuchenne rewolucje" w Raciborzu. Magda Gessler przerażona tym, co odkryła w "Imperii"

Programy

Źródło:
TVN
Magda Gessler przerażona milionowymi długami restauracji "Imperia"

W trzecim odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Racibórz i restaurację "Imperia". Podczas rozmowy z właścicielem na jaw wyszły szokujące fakty. Czy udało się pomóc Pawłowi i wyciągnąć go z problemów?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler próbuje pomóc właścicielom podupadających restauracji i wskazać im, jakie błędy popełniają. W trzecim odcinku najnowszej, 24. edycji restauratorka odwiedziła restaurację "Imperia" w Raciborzu. Właściciel lokalu myślał, że będzie on kurą znoszącą złote jaja. Jednak mocno się przeliczył i został z milionowymi długami. Czy Magda Gessler pomoże mu stanąć na nogi? Już w czwartek emisja nowego odcinka programu.

"Kuchenne rewolucje" - restauracja "Imperia" w Raciborzu

Racibórz to bardzo piękne miasto w województwie śląskim tuż przy granicy z Czechami. Obok Opola jedną z historycznych stolic Górnego Śląska. W mieście do dzisiaj zachowało się wiele cennych zabytków, m.in. kaplica zamkowa zwana perłą gotyku śląskiego.

W Raciborzu od ponad dwóch lat swój biznes prowadzi Paweł. Restauracja "Imperia" to przede wszystkim sala na imprezy okolicznościowe i miejsce, gdzie przygotowuje się posiłki dla okolicznych firm. Inwestycja miała być – według właściciela - kurą znoszącą złote jaja. Jak się jednak okazało Paweł w "Imperię" włożył majątek i ma do spłaty długi wynoszące… ponad dwa miliony złotych! Magda Gessler nie mogła uwierzyć w to, co słyszy.

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w "Imperii" w Raciborzu?

Już na wejściu Magda Gessler powiedziała, że sama nazwa "Imperia" odebrała jej apetyt. Kiedy jednak rozpoczęła degustację, była zdumiona bardzo dobrym smakiem dań. Pochwaliła kucharkę Irenę, ale miała sporo zarzutów do obsługi i czystości na kuchni. Restauratorka wytknęła także właścicielowi jego największy błąd.

Paweł na co dzień mieszka w położonej ponad 400 km od Raciborza Warszawie. Na miejsce raz w tygodniu przyjeżdża ze swoim przyjacielem, który ma mu pomóc w ogarnięciu problemów finansowych. Magda Gessler stwierdziła, że musi być na miejscu i pilnować biznesu, jeśli chce, aby dobrze on prosperował.

Czy rewolucja w Raciborzu się udała? Dowiemy się już dziś wieczorem.

Zobacz zwiastun trzeciego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje" Sezon 24  Odcinek 3 - restauracja "Imperia" w Raciborzu. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje" Sezon 24 Odcinek 3 - restauracja "Imperia" w Raciborzu. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - Entliczek pętliczek, czeski knedliczek" zamiast "Imperii" "

Magda Gessler zamieniła "Imperię" w bistro "Entliczek pętliczek, czeski knedliczek". Restauratorka postawiła na kuchnię czeską ze względu na to, że lokal znajduje się zaledwie 30 minut od granicy, więc wpływy tej kultury są bardzo silne. Jak przygotować knedliczki, pokazały członkom załogi zaproszone panie z koła gospodyń wiejskich. Magda Gessler do swojego pokazowego menu włączyła kaczkę, serdelki i sałatkę czeską.

Pokazowa kolacja zachwyciła gości, którzy chwalili smak dań. Po kilku tygodniach Magda Gessler wróciła do bistra "Entliczek pętliczek, czeski knedliczek".

Dania przeszły jej test, zwłaszcza kaczka, która smakowała jej najbardziej. Właściciel lokalu był zachwycony. Stwierdził, że bardzo wciągnęła go gastronomia i przeniósł się na stałe do Raciborza i stąd już dowodzi swoją restauracją.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości