Programy

"Kuchenne rewolucje" w pizzerii "DaviOli" w Krzeszycach. Magda Gessler: "To jest koszmar"

Programy

Magda Gessler w pizzerii "DaviOli" w Krzeszycach

W 8. odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Krzeszowice i restaurację "DaviOli". Właścicielka ma problem z zarządzaniem zespołem, a smak dań jest tragiczny, przez co klienci omijają lokal szerokim łukiem. Czy los restauracji w końcu się odmieni?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom podupadających restauracji naprawić ich błędy i przyciągnąć klientów. W 8. odcinku najnowszej 24. edycji restauratorka odwiedziła Krzeszyce. Właścicielka restauracji "DaviOli" ma rosnące długi, a klientów brak. Czy Magda Gessler pomoże jedynej pizzerii w miejscowości?

"Kuchenne rewolucje" - pizzeria "DaviOli" w Krzeszycach

Krzeszyce to miejscowość licząca niespełna pięć tysięcy mieszkańców, z której blisko jest do Gorzowa Wielkopolskiego, ale też do Słubic czy Kostrzyna nad Odrą, czyli do leżących przy granicy z Niemcami miast. Miejscowość położona jest 30 km od granicy polsko-niemieckiej. Wieś ze wszystkich stron otoczona jest lasem, w którym znajdują się ruiny pochodzące sprzed I wojny światowej.

W niewielkim oddaleniu od głównej drogi działa tu jedyna w Krzeszycach pizzeria "DaviOli". Od trzech lat prowadzi ją Ola. Ten lokal to jej pierwsza przygoda z gastronomią. Na początku pomagał jej doświadczony pizzerman, ale niestety nie zabawił tu długo. Ola zdążyła nauczyć się od niego co nieco i przejęła stery w kuchni. W prowadzeniu pizzerii pomaga jej przyjaciółka Asia i grupa sporo od niej młodszych znajomych.

Zobacz zwiastun 8. odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne Rewolucje". Sezon 24, odcinek 8 - Krzeszyce. Zwiastun
"Kuchenne Rewolucje". Sezon 24, odcinek 8 - Krzeszyce. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w pizzerii "DaviOli" w Krzeszycach?

W pizzerii "DaviOli" nikt z załogi nie ma niestety wykształcenia ani doświadczenia w gastronomii. Co gorsze, nikt nie wie, co ma robić, bo właścicielka Ola z zarządzaniem i delegowaniem zadań ma ogromne kłopoty. Tutaj każdy zajmuje się wszystkim i w dodatku… o bardzo różnych porach. Grafik pracy tu nie obowiązuje i godziny otwarcia lokalu też nie. Jednego dnia "DaviOli" zaprasza gości od 12.00 do 21.00, a następnego od 14.00 do 19.00. Nic więc dziwnego, że zdezorientowany klient dawno zrezygnował z odwiedzania pizzerii. W końcu zagubiona we mgle załoga poprosiła o pomoc Magdę Gessler.

Gwiazda TVN-u po wejściu do restauracji zapytała właścicielkę, czy była we Włoszech skoro podjęła się robienia włoskiej kuchni. Ta odpowiedziała, że nie była nigdy w tym kraju. Poprosiła ją o polecenie dań, bo "brzydzi się karty". Restauratorka zamówiła burgera i pizzę, makaron i sałatkę. Jak smakowały te dania?

"Wygląda jadalnie, śmierdzi, więc jest niejadalne"- skomentowała burgera. "Mdłe, tylko tłuszcz, współczuję" - powiedziała o pizzy. "Wygląda to strasznie, antysałata. To jest koszmar"- stwierdziła, gdy zobaczyła sałatkę. "Makaron ugotowany wcześniej, jak w każdej kiepskiej restauracji" - mówiła dalej.

Pizzeria "DaviOli" w Krzeszycach. Po zmianie "Bar Pan Wurst". Adres, menu, ceny

Magda Gessler zaprowadziła zmiany w lokalu. Pizzeria "DaviOli" to od teraz "Bar Pan Wurst".

- Polska kiebłasa zrobiła karierę na świecie. (…) Powrót do dobrej polskiej kiełbasy jest rewolucją" – powiedziała Magda Gessler.

W menu nie zabraknie także pizzy polskiej z kiełbasą, białym serem, marynatami, ziemniakami, zupy na rosole z wołowiny, białej kiełbasy w sosie chrzanowym oraz surówki z rzepy. Przykładowe pozycje w karcie:

  • Solianka - 15 zł
  • Puree ziemniaczane - 20 zł
  • Pizza Wurst - 33 zł
  • Hot dog z kiełbasą wiejską - 12 zł
  • Kiełbasa wiejska smażona z cebulą - 18 zł
  • Bigos z kiszonej kapusty - 15 zł
  • Pizza Margherita - 22 zł/32 zł
  • Pizza Wiejska - 28 zł/38 zł
  • Burger z mortadelą - 16 zł

Wnętrze zmieniło się nie do poznania. Zagościły w nim czerwienie, brązy i kolor żółty. Jest przytulnie i kolorowo. Na ścianach pojawiły się fotografie. 

Do lokalu Magda Gessler wróciła po sześciu tygodniach. Zamówiła kolejne pozycje z karty. Dania byłly "obłędne" W zespole nadal jednak nie brakuje napięć. Magda Gessler doradziła im, że zarówno Ola, jak i menadżerka Asia mają podzielić między sobą zadania. 

"Pomimo że między właścicielką a menadżerką wiecznie iskrzy, to to miejsce jest grzechu warte. Po prostu jest pysznie" - stwierdziła na koniec Magda Gessler.

"Bar Pan Wurst" znajduje się pod adresem Gorzowska 2D, 66-435 w Krzeszycach. Lokal jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 13.00 do 21.00.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości