Programy

Magda Gessler w "Pizzerii Bujani" w Tarnowie. Przepędzi złe duchy?

Programy

Magda Gessler w "Pizzerii Bujani" w Tarnowie

W 10. odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Tarnów i "Pizzerię Bujani". Pracownicy i właściciele przyczyny niepowodzeń szukają w złej energii miejsca znajdującego się w starej piwnicy. Magda Gessler odprawi rytuał, aby przepędzić złe duchy.

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom restauracji wyjść z długów i przyciągnąć klientów. W 10. odcinku najnowszej 24. edycji restauratorka odwiedziła Tarnów. W "Pizzerii Bujani" serwuje się najwymyślniejsze rodzaje pizzy. To jednak nie przyciąga klientów. A może winne są duchy?

"Kuchenne rewolucje" - Magda Gessler w "Pizzerii Bujani" w Tarnowie 

Tarnów to miasto ponad stutysięczne, położone w Małopolsce. Nazwa pochodzi od staropolskiego słowa tarnina, która określa teren porośnięty kolczastą roślinnością. W mieście nie brakuje atrakcji turystycznych i miejsc wartych zobaczenia, począwszy od rynku z pięknym ratuszem, a kończąc na okazałej Bramie Seklerskiej.

To właśnie obok niej znajduje się "Pizzeria Bujani". Lokal ciężko jednak znaleźć. Schowany jest w piwnicznych czeluściach. Właścicielami są Katarzyna i Krzysztof. Oboje mają gastronomiczne wykształcenie i sukces w prowadzeniu bistro na stacji benzynowej. Tamten lokal musieli jednak opuścić, a nowa lokalizacja okazała się dla nich wyjątkowo pechowa.

Zobacz zwiastun 10. odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 10 - Tarnów. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 10 - Tarnów. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w "Pizzerii Bujani" w Tarnowie?

Właściciele próbowali wszystkiego, aby ściągnąć klientów do "Pizzeri Bujani". Jednak nawet trzydzieści najwymyślniejszych rodzajów pizzy nie przekonało ich, aby stołować się w tym lokalu. Pizza z kapustą kiszoną nie posmakowała lokalsom. Właściciele nie uważają jednak, że to smak dań jest przyczyną ich kłopotów. Próbują znaleźć problem, obserwując załogę przez zamontowane na sali i w kuchni kamerki internetowe. A załoga boi się nie tylko podglądających ich pracę szefów, ale też… duchów. Bo w "Pizzerii Bujani" podobno straszy. Rytuał Magdy Gessler pozwoli pozbyć się złej energii z lokalu?

Pracownicy "Pizzerii Bujani" w Tarnowie
Pracownicy "Pizzerii Bujani" w Tarnowie Źródło: TVN

Magda Gessler skosztowała dań serwowanych w lokalu. Smakowały jej flaczki, nie zachwyciła jej zapiekanka i swojska pizza, choć restauratorka stwierdziła, że widziała gorsze dania.

"To miejsce nie ma żadnej tożsamości" - orzekła Magda Gessler.

Podczas wizyty Magdy Gessler, okazało się, że wśród mieszkańców miasta krąży legenda, która mówi, że pizzeria Katarzyny i Krzysztofa jest... nawiedzona. Ich mroczną wizję podzielał nawet niedawno zatrudniony praktykant, Jakub:

"Myślę, że na tym miejscu wisi coś, jakaś klątwa, ale nie jestem w stanie dokładnie tego opisać" - powiedział.

Magda Gessler odprawiła specjalny rytuał, który pomógł oczyścić atmosferę w lokalu. Kazała wypisać pracownikom i właścicielom na kartce wszystkie złe rzeczy związane z tym miejscem. Następnie kartki spaliła.

"Pizzeria Bujani", czyli "Wino i Żarełko u Bujaka". Dalsze losy, adres, menu

Restauratorka rozpoczęła rewolucje od gruntownego czyszczenia pieca na pizzę, gdyż ona pozostała główną bohaterką karty dań. Zmianie uległy jednak jej składniki, które dotychczas nie były zbyt dobrej jakości. Poza tym Magda Gessler wprowadziła również zmiany w wystroju lokalu. Dzięki dodaniu na ściany zielonej farby oraz obrazów w odcieniach czerwieni, pizzeria otrzymała typowo włoski i przytulny klimat.

Lokal otrzymał nazwę "Wino i Żarełko u Bujaka". Znajduje się pod adresem Urszulańska 7, 33-100 w Tarnowie. Jest czynny od 10:00 do 22:00 od poniedziałku do czwartku, od 10:00 do 23:00 w piątki, od 11:00 do 23:00 w soboty oraz od 11:00 do 22:00 w niedzielę. 

W menu znajdziemy m.in. 'Pizzę Bujani' z dodatkiem szynki szwarcwaldzkiej i rukoli, a także zapiekanki, sałatki, kebaby oraz różnego rodzaju wina pasujące do wybranych dań. 

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości