Programy

Magda Gessler w restauracji "American Dream". "To jest amerykański koszmar"

Programy

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler w restauracji "American Dream"

W 12. odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Wrocław i restaurację "American Dream". Jednak to, co zastała w lokalu dalekie było od amerykańskiego snu. Jedzenie i wystrój były wręcz koszmarne. Czy restauratorce udało się odmienić to miejsce?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom restauracji stworzyć nowy koncept lokalu, który będzie przyciągał klientów. W 12. odcinku najnowszej 24. edycji restauratorka odwiedziła Wrocław. W restauracji "Amercian Dream" serwuje się klasyki amerykańskiej kuchni. Jak oceniła je Magda Gessler?

"Kuchenne rewolucje" - Magda Gessler w restauracji "American Dream" we Wrocławiu

Wrocław to duże miasto pełne turystów i miłośników historii. W pewnym oddaleniu od historycznego rynku Beata realizuje swój American Dream, prowadząc lokal o takiej właśnie nazwie. Przy ul. Drukarskiej 32 gastronomia obecna jest od lat 70. Było tu wiele lokali m.in. restauracja "Gościnna", pizzerie "Pan Smak" i "Planet Pizza" i w końcu - "American Dream".

To nie pierwsza wizyta programu Magdy Gessler we Wrocławiu. Restauratorka zrewolucjonizowała już m.in. "Villę Bianco Steak & Lobster", "Przystanek Wrocek", "Bistro By The Way" i " Pyszne Korzenie".

Zobacz zwiastun 11. odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler w restauracji "American Dream". Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler w restauracji "American Dream". Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w restauracji "American Dream" we Wrocławiu

Amerykańska restauracja Beaty od dziewięciu lat serwuje gościom steki, burgery i naleśniki. W ostatnim czasie klientów znacząco ubyło. Od pandemii obroty spadły dramatycznie, a właścicielka postanowiła ratować się przed upadkiem, zaciągając kredyt. Niestety pożyczone z banku pieniądze szybko topnieją, bo właścicielka nadal co miesiąc dokłada do interesu. Coraz bardziej zestresowanej mamie pomagają dzieci, dwudziestoletnia Paulina i osiemnastoletni Szymon. Choć w rodzinie siła, to nie przekłada się ona na sukces. Wierząc w cudowne moce Magdy Gessler, pani Beata zaprosiła do siebie "Kuchenne rewolucje". A że znana restauratorka lubi pomagać w realizacji nie tylko amerykańskich marzeń, i tym razem zdecydowała się pomóc.

Na początku Magda Gessler oceniła negatywnie wystrój lokalu:

"Brak tu Ameryki w tym 'American Dream'. Tak nie wygląda Ameryka" - stwierdziła.

Restauratorka zamówiła kilka dań z karty. Na początek skosztowała klasycznego amerykańskiego hamburgera.

"Mięso nie jest złe, ale przesmażone i suche. No i sam hamburger jest biedny. Ameryka to sen o obfitości, której tu brak" - powiedziała.

Dalej skomentowała kilka innych dań:

"Żeberka amerykańskie są bardzo soczyste. Te są przetrzymane w piecu i wysuszone. Niestety nie jest to dobre danie", "Ilość sera w quesadilli jest żadna. Wszytko się wysypuje, nie zlepia.", "Stek byłby dobry, gdyby mięso było leżakowane", "Tu się nic nie obroniło, niby blisko, a jednak daleko do Ameryki" - mówiła.

"Kuchenne rewolucje". "American Dream" to "Queens Street Bar". Adres, menu, ceny

Magda Gessler zmieniła w restauracji "American Dream" nazwę, wystrój i menu. W "Queens Street Bar" pojawiły się autorskie dania restauratorki. Wśród nich zupa popcornowa i nietypowy pancake, słony z nutą słodyczy, a także sałatka Hemingwaya z różowym sosem na bazie Jacka Daniel'sa. Magda Gessler wprowadziła do menu także dużego burgera Queens, polewanego sosem serowym.

Lokal znajduje się przy ul. Drukarskiej 32 we Wrocławiu.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości