Programy

Zaskakujące pytanie w "Milionerach". Czym jest gęsia stopka?

Programy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
player.pl
Zaskakujące pytanie w "Milionerach". Czym jest gęsia stopka?

W środowym odcinku "Milionerów" uczestnik usłyszał pytanie o gęsią stopkę. Łukasz Wesołowski, bibliotekarz z Warszawy, nie poradził sobie z pytaniem za 250 tys. złotych. Jak brzmiała poprawna odpowiedź? Czym jest gęsia stopka?

W "Milionerach" liczy się nie tylko wiedza, ale także umiejętności panowania nad stresem i działania pod presją czasu. Przekonał się o tym uczestnik, który w 553. odcinku kultowego teleturnieju odpadł chwilę przed pytaniem za pół miliona złotych. Łukasz Wesołowski musiał zmierzyć się z pytaniem z dotyczącym zdrowia. Co to jest gęsia stopka i gdzie się znajduje?

Milionerzy. Czym jest gęsia stopka?

Tak brzmiało pytanie za 250 tys. złotych. Poprawna odpowiedź była zaskoczeniem?

Gęsia stopka łatwo ulega urazom i wtedy odczuwamy ból w okolicy:

A. śródstopia prawego B. śródstopia lewego C. kolana D. oka

Uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi, to też nie zdecydował się na ryzyko - mógłby stracić aż 85 tys. złotych. Poprawną odpowiedzią na to pytanie okazał się wariant C - kolano.

Gęsia stopka to ścięgniste przyczepy mięśni w okolicy piszczeli. Skąd taka nazwa? Złączone swoim wyglądem przypominają błonę pomiędzy palcami gęsi.

Aneta Żuchowska ze "ŚOPW" o jej małżeństwie po urodzeniu dziecka
Aneta Żuchowska ze "ŚOPW" o jej małżeństwie po urodzeniu dzieckaŹródło: cozatydzien.tvn.pl

Milionerzy - im udało się wygrać

Dla niektórych już samo zakwalifikowanie się do "Milionerów" jest spełnieniem marzeń. Jednak nawet wtedy do wygrania wielkich pieniędzy jeszcze długa droga. Aby zasiąść naprzeciwko Huberta Urbańskiego, trzeba mieć zwinne palce i ogromną wiedzę. W końcu do pokonania jest kilku rywali! I choć od emisji pierwszego odcinka kultowego teleturnieju minęły przeszło 22 lata, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Na castingach o udział walczą setki śmiałków, gotowych sprawdzić się w ulubionym programie. Dotychczas po najwyższą wygraną w "Milionerach" sięgnęło tylko czworo uczestników: Krzysztof Wójcik w 2010 roku, Maria Romanek w 2018 roku, Katarzyna Kant-Wysocka w 2019 roku oraz Jacek Iwaszko w 2021 roku.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: player.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN/TOMASZ URBANEK

Pozostałe wiadomości