Programy

George R.R. Martin opowiedział o nowej książce. Wyrzucił do kosza zakończenie "Gry o tron"

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Wichry zimy". George R.R. Martin opowiedział o nowej książce

"Wichry zimy" to nowa powieść, nad którą pracuje George R.R. Martin. Fani już 11 lat czekają na nową pozycję autora cyklu "Pieśń Lodu i Ognia", na podstawie którego powstał hit HBO "Gra o tron". Jak się okazuje, książka nie będzie miała zbyt wiele wspólnego z serialem.

George R.R. Martin co jakiś czas na swoim blogu przypomina, że prace nad jego kolejną książką, zatytułowaną "Wichry zimy", trwają. Tym razem zamieścił on na swoim blogu wpis, w którym poinformował fanów, że fabuła nowego cyklu nie powtórzy klęski zakończenia serialu "Gra o tron".

"Wichry zimy" - o czym jest nowa książka George'a R.R. Martina?

W najnowszym poście opublikowanym na "Not a Blog" George R.R. Martin przyznaje, że wraz z postępem prac nad "Wichrami zimy" coraz mocniej i mocniej oddala się od zakończenia serialu "Gra o tron". Serial i powstająca od lat powieść będą miały pewne punkty wspólne, ale najprawdopodobniej wcale nie tak wiele, jak sądzono. Pisarz zdradził, że postacie, które zginęły w serialu, mogą przeżyć w książkach, a te, które otrzymały szczęśliwe zakończenia w "Grze o tron", mogą źle skończyć.

Pisarz w swoim poście wymienia też wiele istotnych dla powieści postaci, które w serialu nigdy nawet nie zadebiutowały. Zamierza też dodać jeszcze kilku nowych bohaterów, choć nie planuje pisać kolejnych rozdziałów z ich punktu widzenia. Obecnie autor nadal pracuje nad rozdziałem Tyriona Lannistera.

George R.R. Martin kończy swój wpis zapewnieniem, że zrobi wszystko, aby napisać jak najlepszą powieść, choć część fanów jest na niego wściekła za powolne tempo. Wspomina też, niektórzy z nich z tego powodu wręcz znienawidzili "Wichry zimy" jeszcze przed ich przeczytaniem.

Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" na światowej premierze w Amsterdamie opowiedziały o pracy nad serialem Źródło: "Co Za Tydzień"

"Wichry zimy" - kiedy premiera nowej książki George'a R.R. Martina?

Nie wiadomo, kiedy "Wichry zimy" zostaną wydane. Niektórzy z fanów nie wierzą nawet, że kiedykolwiek to nastąpi. Podobno w 2020 roku miał już napisane setki stron, ale książka dalej nie trafiła do druku. Powieść nie będzie zakończeniem cyklu. Autor w planach ma też tom siódmy zatytułowany "A Dream of Spring".

"Ród smoka" - niedługo na HBO Max premiera prequela "Gry o tron"

Pewne jest to, że już wkrótce na HBO zadebiutuje serial "Ród smoka", którego George R.R.Martin jest współtwórcą. Jest to prequel "Gry o tron". Dziesięcioodcinkowa seria będzie miała premierę w Polsce w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia. W obsadzie zobaczymy m.in. znanego fanom serialu Jona Snowa, czyli aktora Kita Haringtona.

Zobacz zwiastun "Rodu smoka":

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: WireImage/Getty Images

Pozostałe wiadomości