Seriale

"Diuna" doczeka się prequela. O czym opowie serial HBO "Dune: The Sisterhood"?

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Dune: The Sisterhood" - nowy serial HBO

Film "Diuna" okazał się niebywałym sukcesem. Reżyser Denis Villeneuve pracuje już nad drugą częścią produkcji, tymczasem do mediów trafiła kolejna bardzo dobra informacja. Fani doczekają się także serialu osadzonego w dobrze im znanym świecie. "Dune: The Sisterhood" trafi na platformę streamingową HBO Max.

Film "Diuna" na podstawie powieści Franka Herberta zadebiutował na ekranach kin w 2021 roku. Spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem widzów i recenzentów, co zaowocowało nominacjami do najważniejszych branżowych nagród. Wiemy już, że wytwórnia Warner Bros. rozszerzy uniwersum "Diuny" o kolejny kinowy film, a HBO Max przygotuje dla widzów serial, który nazywać się będzie "Dune: The Sisterhood". Seria trafi do realizacji już w listopadzie.

"Dune: The Sisterhood" - o czym będzie prequel "Diuny"?

Film "Diuna" to saga o międzygalaktycznym wojowniku Paulu Atrydzie i jego mesjanistycznym powołaniu, by przewodzić swojemu ludowi i jego walce o przetrwanie. Bohater prowadzi wojowników przeciwko złemu baronowi i próbuje zniszczyć galaktyczny handel "przyprawą".

Serial HBO Max "Dune: The Sisterhood" opowie o powstaniu żeńskiego zakonu Bene Gesserit na 10 tysięcy lat przed akcją "Diuny". Głównymi bohaterkami "Dune: The Sisterhood" będą Valya i Harkonnen. Siostry stworzyły podwaliny tej kluczowej organizacji, która pozwala zapewnić ludzkości bezpieczną przyszłość.

Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?" Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

"Dune: The Sisterhood" - obsada i twórcy

W rolach głównych w "Dune: The Sisterhood" wystąpią: znana z "Czarnobyla" Emily Watson oraz Shirley Henderson grająca w filmach z serii "Harry Potter". Showrunnerkami serialu są Alison Schapker ("Lost", "Westworld") i Diane Ademu-John ("Imperium", "The Originals"), która odpowiada także za scenariusz. Wśród ekipy producentów wykonawczych znalazł się także Denis Villeneuve.

Reżyserią pilotażowego odcinka zajął się Johan Renck, który brał udział w powstawaniu hitów takich jak "Czarnobyl", "Breaking Bad" czy "The Walking Dead". Za produkcję serialu odpowiada Legendary Television, a oglądać go będzie można w HBO Max.

Emily Watson, Shirley Henderson
Emily Watson i Shirley Henderson wystąpią w serialu "Dune: The Sisterhood" Źródło: Getty Images

"Dune: The Sisterhood" - kiedy premiera?

"Dune: The Sisterhood" doczeka się najprawdopodobniej 10 odcinków. Na razie nie poznaliśmy dokładnej daty premiery serialu. Kiedy tylko to nastąpi, powiadomimy o tym niezwłocznie.

"Dune: The Sisterhood" - zwiastun

HBO Max nie wypuściło jeszcze oficjalnego trailera serialu "Dune: The Sisterhood". Jeżeli jeszcze nie widzieliście, to zobaczcie zwiastun filmu "Diuna", który można oglądać HBO Max i Playerze.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości