Seriale

HBO Max Wrzesień 2022 - filmy i seriale. Jakie nowości i premiery?

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
HBO Max Wrzesień 2022 - filmy i seriale. Jakie nowości i premiery?

We wrześniu do HBO Max trafią filmowe hity, niszowe perełki i kolejne sezony wyczekiwanych seriali. Wśród nowości m.in. film "Elvis", "Licorice Pizza" oraz nowe sezony produkcji takich jak "Opowieści podręcznej" czy "Rick i Morty".

HBO Max proponuje nam we wrześniu wiele nowości. Co znajdziemy w serwisie streamingowym? Zobaczcie naszą listę!

HBO Max Wrzesień 2022 - nowości filmowe

"Top Gun" - 1 września 2022 w HBO Max

Tom Cruise jako utalentowany pilot. Maverick i Goose to dwaj piloci marynarki udowadniający z każdym lotem, że są najlepsi w szwadronie. Zostali wybrani do szkolenia w szkole asów przestworzy - Top Gun. Tutaj są szkoleni na najlepszych pilotów na świecie. Maverick zakochuje się w swojej instruktorce Charlie.

"Jedz, módl się, kochaj" - 1 września 2022 w HBO Max

Dramat z nagrodzoną Oscarem Julią Roberts w roli kobiety sukcesu, która pewnego dnia postanawia rzucić wszystko i wyruszyć w podróż życia do trzech państw zaczynających się na literę „I”, a mianowicie Italii, Indii i Indonezji. Jest to podróż w głąb siebie, aby przemyśleć swoje dotychczasowe życie, lepiej zrozumieć samą siebie i zdecydować, co zrobić dalej, aby zmienić swoje życie na lepsze. Film na podstawie autobiograficznej powieść Elizabeth Gilbert.

"Elvis" - 2 września 2022 w HBO Max

Fabularyzowana biografia Elvisa Presleya w reżyserii samego Baza Luhrmanna. "Elvis" z Austinem Butlerem to film o wieloletniej relacji Elvisa Presleya z Parkerem. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza jego żona Priscilla Presley.

"Licorice Pizza" - 11 września 2022 w HBO Max

Najnowszy film Paula Thomasa Andersona to podróż w przeszłość do lat 70. minionego wieku. Młodzieńcze zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle wielkich przemian kulturowych czasu. W rolach głównych Alana Haim i Cooper Hoffman, a także Sean Penn, Maya Rudolph, Bradley Cooper.

"Niespokojni" - 11 września 2022 w HBO Max

Życie Leïli i Damiena to kolejne epizody jego choroby. Pewnego dnia kobieta nie jest już w stanie pogodzić ról żony, matki i pielęgniarki. Choroba zaczyna zajmować w ich relacji zbyt dużo miejsca. Film znalazł się w konkursie głównym festiwalu w Cannes. Chwalono jego spojrzenie na doświadczenia osób w kryzysie zdrowia psychicznego.

"Supernova" - 13 września 2022 w HBO Max

Colin Firth oraz Stanley Tucci jako para z wieloletnim stażem. Kiedy okazuje się, że mogą zostać rozdzieleni przez chorobę, wyruszają w podróż. Odwiedzają przyjaciół, rodzinę i miejsca ze swojej przeszłości.

"Vera śni o morzu" - 24 września 2022 w HBO Max

Vera pochowała męża, który pozostawił po sobie sporo tajemnic, pilnie strzeżonych przez męski klan. W centrum konfliktu znajduje się wiejski dom mający zapewnić przyszłość córce i wnuczce Very, obiecany ponoć komuś innemu. Film Kaltriny Krasniqi opowiada o patriarchalnych zależnościach, których zakładniczkami są kobiety. Kosowska produkcja była fenomenem ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Wenecji.

"Clara Sola" - 25 września 2022 w HBO Max

Pełnometrażowy debiut szwedzkiej reżyserki Nathalie Álvarez Mesén, który zebrał owacje na festiwalu w Cannes. Film opowiada o losach Clary, 40-letniej Kostarykanki, która doświadczając seksualnego i mistycznego przebudzenia, rozpoczyna podróż ku wolności.

HBO Max Wrzesień 2022 - nowe seriale

"Rick i Morty" - sezon szósty - 5 września 2022 w HBO Max

Wielokrotnie nagradzany animowany serial komediowy Adult Swim, śledzący losy genialnego, lecz socjopatycznego naukowca, który wciąga swojego nieśmiałego wnuka w szalenie niebezpieczne przygody w całym wszechświecie. Animowany serial komediowy przeznaczony dla starszej widowni, którego mocną stroną jest czarny humor. W kolejnym sezonie zobaczymy nowe przygody znanego duetu.

"Opowieść podręcznej" - sezon piąty - 15 września 2022 w HBO Max

Po emocjonującym finale czwartego sezonu June i towarzyszące jej podręczne będą musiały zmierzyć się z konsekwencjami zabicia komandora Waterforda. June stara się też na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Owdowiała Serena próbuje poprawić swoją pozycję w Toronto, gdy wpływy Gileadu rośną w Kanadzie. Komandor Lawrence współpracuje z Nickiem i Lydią, próbując zreformować Gilead i zdobyć władzę. June, Luke i Moira walczą z Gileadem na odległość, kontynuując misję ocalenia i ponownego spotkania się z Hannah.

"Los Espookys" - sezon drugi - 16 września 2022 w HBO Max

Kontynuacja przygód ekipy Los Espookys, czyli specjalistów od horrorów, którzy na życzenie klientów rekonstruują ich ulubione filmy w rzeczywistości. Oczywiście nie bez wpadek. Meksykański serial to propozycja dla miłośników czarnego humoru i popkulturowych inspiracji. Seans przegoni niejedną jesienną chandrę.

"Sprawa idealna" - sezon szósty - 8 września 2022 w HBO Max

Kolejny sezon spin-offu "Żony idealnej". Wybitna prawniczka traci wszystkie oszczędności. Razem ze swoją chrześnicą znajduje zatrudnienie w afroamerykańskiej kancelarii. W wielkim finale serialu na ekranie ponownie zobaczymy świetną Christine Baranski, Audrę McDonald i Sarah Steele.

"Dziesięcioletni Tom"- sezon pierwszy - 1 września 2022 w HBO Max

Serial animowany Max Original opowiada o wzlotach i upadkach zwykłego chłopca, który ciągle dostaje błędne wskazówki od otaczających go dorosłych, bo oni przecież "chcą dobrze".

Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" na światowej premierze w Amsterdamie opowiedziały o pracy nad serialem Źródło: "Co Za Tydzień"

HBO Max Wrzesień 2022 - pełna lista nowych filmów i seriali z datami

Oto pełna lista wrzesniowych nowości w HBO Max wraz z kalendarium:

1 września

 • "Top Gun"
 • "Jedz, módl się, kochaj"
 • "Dzisiecioletni Tom"

2 września

 • "Elvis"

5 września

 • "Rick i Morty" - sezon szósty

8 września

 • "Sprawa idealna" - sezon szósty

11 września

 • "Licorice Pizza"
 • "Niespokojni"

13 września

 • "Supernova"

15 września

 • "Opowieść podręcznej" - sezon piąty 

16 września

 • "Los Espookys" - sezon drugi

24 września

 • "Vera śni o morzu"

25 września

 • "Clara sola"

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości