Seriale

Najlepsze seriale na HBO Max dostępne online [Ranking]

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
Najlepsze seriale na HBO Max dostępne online

W HBO Max dostępnych jest wiele dobrych seriali, dlatego ciężko się zdecydować, co zacząć oglądać. Zebraliśmy dla Was 10 produkcji najwyżej ocenianych w serwisie Rotten Tomatoes. Co najbardziej spodobało się widzom?

Rotten Tomatoes to amerykański serwis recenzencki, na którym widzowie oceniają filmy i seriale. Oto ranking 10 produkcji HBO, które otrzymały najbardziej pozytywne recenzje. Zobaczcie koniecznie!

"Próba generalna" ("The Rehersal")

"Próba generalna" to serial z gatunku docu-comedy. Oparty jest na bardzo ciekawej koncepcji. Chcielibyście jeszcze raz przeżyć wasze najtrudniejsze doświadczenie życiowe? A jeśli byłby przy was ktoś, kto przećwiczyłby z wami każdy wariant tej sytuacji i pomógłby się do niej przygotować? W takiej sytuacji znalazł się główny bohater serialu "Próba generalna". Serial niedawno trafił na HBO Max, ale już zebrał bardzo dobre oceny na "Rotten Tomatoes". W serwisie dostępne są trzy odcinki.

"Westworld"

"Westworld" to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej świadomości i ewolucji grzechu. Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku jest genialny naukowiec snujący ambitne wizje przyszłości. Do miasteczka przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią mężczyzna. Inspiracją dla twórców był kultowy film z 1973 roku pt. "Świat Dzikiego Zachodu". Ostatni epizod trafił do HBO Max, gdy rozkręcała się pandemia koronawirusa. Na kontynuację opowieści przyszło widzom długo czekać. Po dwóch latach w serwisie pojawił się 4. sezon produkcji.

"Słodkie kłamstewka" ("Pretty Little Liars")

"Słodkie kłamstewka" to amerykański serial na podstawie serii książek o tym samym tytule. Opowiada historię czterech dziewczyn – Arii, Spencer, Hanny oraz Emily. Ich przyjaźń skończyła się po zaginięciu "królowej" paczki – Alison. Rok później cała czwórka zaczyna dostawać wiadomości od kogoś, kto podpisuje się jako "A". Osoba ta grozi, że zdradzi wszystkie ich sekrety, a nawet te, o których wiedzieć mogła tylko Alison. Serial liczy siedem sezonów. Ostatni został wyemitowany w 2016 roku. Właśnie powstał reboot serialu. pt. "Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny".

"Gra o tron" ("Game of Thrones")

W serialu "Gra o tron" siedem Królestw Westeros to kraina przypominająca średniowieczną Europę, w której lato trwa przez dziesięciolecia, a zima może panować dłużej, niż żyje człowiek. Dwie potężne rodziny są uwikłane w walkę o władzę na śmierć i życie. Nie ma w niej miejsca na honor i litość. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czteroma stronami Królestw, a zażarta walka o Żelazny Tron niesie ze sobą nieprzewidywalne konsekwencje. Pierwszy sezon kultowego serialu HBO - ekranizacji bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina "Pieśń lodu i ognia" wyemitowano w 2011 roku, a ostatni w 2019. Niedługo do HBO Max trafi prequel serialu, pt. "Ród smoka".

"Branża" ("Industry")

Serial "Branża" opowiada o świecie wielkiej finansjery z perspektywy ambitnych dwudziestolatków. Serial podąża za grupą młodych absolwentów rywalizujących o kilka etatów w czołowym banku inwestycyjnym w Londynie. Wszyscy mają wielkie ambicje, chcą podbijać świat, wikłają się w przelotne romanse i nie stronią od narkotyków. Młodzi i zdolni kandydaci są na etapie życia, na którym krystalizuje się jeszcze ich tożsamość, a wpływ na nią ma m.in. praca w niezwykłe stresującym środowisku banku Pierpoint & Co., gdzie teoretycznie hołduje się merytokracji, ale w praktyce obowiązuje skostniała hierarchia. Serial liczy dwa sezony.

"Barry"

Nagradzana serialowa czarna komedia HBO "Barry" z Billem Haderem w roli głównej opowiada o perypetiach niskobudżetowego płatnego zabójcy, który niespodziewanie rozpoczyna przygodę z aktorstwem w Los Angeles. Mężczyzna jest w depresji, czuje się samotny i całkowicie wypalony. Niechętnie zgadza się na realizację zlecenia w Los Angeles, gdzie ma zająć się młodym, aspirującym aktorem. Podążając za swoim celem, Barry trafia na spotkanie lokalnej grupy teatralnej. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że w ich towarzystwie czuje się dobrze i nabiera przekonania, że chciałby zerwać ze starym życiem. To jednak nie jest takie proste… Serial liczy cztery sezony. Ostatni wyszedł w 2022 roku.

"Sukcesja" ("Succession")

Serial "Sukcesja" opowiada historię rodziny Roy’ów, czyli Logana Roy’a oraz czworga jego dorosłych dzieci, do których należy firma Waystar Royco – jedna największych korporacji mediowych na świecie. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i przybliża widzom losy i rozterki, z którymi muszą się zmierzyć członkowie tej wpływowej rodziny. Teraz waży się ich przyszłość, bo starzejący się ojciec, będący także głową firmy, zaczyna wycofywać się z działalności. Napięcia i tarcia rodzinne wzmagają się, gdy na imprezie urodzinowej Logana dochodzi do kłótni i zaczyna się walka o władzę – między ojcem a synem, a także między samym rodzeństwem. Serial został w tym roku nominowany do nagrody Emmy.

Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości Źródło: "Co Za Tydzień"

"Euforia"

Serial "Eurofia" opowiada o grupie licealistów szukających własnej drogi i tożsamości w skomplikowanym nastoletnim świecie pełnym narkotyków, seksu i traum, w którym ważną rolę odgrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń. Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett. Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn, transpłciową dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi.

Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy - wysportowany Nate Jacobs, którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk, Maddy Perez, dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi, Chris McKay, gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole, Cassie Howard, którą prześladuje jej erotyczna przeszłość, Lexi Howard, młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi przyjaciółka Rue, oraz Kat Hernandez, która odkrywa swoją seksualność. 4 lutego 2022 roku zapowiedziano przedłużenie serialu o trzeci sezon.

"The Last Movie Stars"

"The Last Movie Stars" to sześcioodcinkowy serial dokumentalny wyreżyserowany przez aktora Ethana Hawke'a. Opowiada o wieloletniej współpracy małżeństwa gwiazd Hollywoodu - Paula Newmana oraz Joanne Woodward. Serial skupia się na ich kilkudziesięcioletnim związku, wzajemnym oddaniu sztuce filmowej, filantropii i sobie nawzajem. Reżyser otrzymał dostęp do zaginionych transkrypcji wywiadów z Newmanem, Woodward oraz bliskimi im osobami. Serial niedawno zadebiutował w serwisie HBO Max, ale już zebrał bardzo dobre decyzje.

"Biały lotos" ("White Lotos")

"Biały Lotos" to satyra społeczna z akcją osadzoną w ekskluzywnym kurorcie na Hawajach. Serial podąża za grupą gości hotelowych, którzy w tym samym tygodniu spędzają wakacje w ekskluzywnym kurorcie, relaksując się i wypoczywając wśród rajskich krajobrazów. Serial zebrał wiele nominacji do nagrody Emmy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości