Seriale

Już niedługo drugi sezon "Skazanej". Jak brzmi pierwsza zasada więzienna?

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
Pierwsza zasada więzienna "Skazanej"

Serial Playera "Skazana" doczekał się drugiego sezonu, który będziemy mogli oglądać już niedługo. W obsadzie, oprócz postaci znanych już widzom, pojawią się także nowa gwiazdy. Wśród nich Adam Woronowicz, który wziął udział w nietypowej akcji promocyjnej serialu.

Adam Woronowicz w nowym sezonie "Skazanej" wcieli się w postać kierownika więzienia — Sylwestra Hepnera. Jest on bezwzględną osobą, która wykorzystuje sytuację kobiet, które znalazły się w więzieniu. W akcji promocyjnej serialu podzielił się z widzami kilkoma zasadami więziennymi.

Pierwsza zasada więzienna "Skazanej"

Wyobraź sobie, że trafiasz do więzienia. Musisz na siebie uważać. Na każdym kroku. W każdej sekundzie. Wrogo nastawione osadzone. Nowy kierownik penitencjarny Hepner, za którego uśmiechem czai się zło. Z kim trzymać, żeby przetrwać?

Pierwsza zasada więzienna "Skazanej" brzmi: "Uważaj, z kim trzymasz".

Pierwsza zasada więzienna "Skazanej"
Pierwsza zasada więzienna "Skazanej"

"Skazana 2" – o czym będzie, kiedy premiera?

W serialu "Skazana" śledzimy historię sędzi Alicji Mazur, która robiła wszystko, żeby wyrwać się z piekła. Po konfrontacji z Pawłem Witkowskim wraca do więzienia. Zdemaskowanie męża sprawia, że jest pewna swojego uniewinnienia. Mimo nacisków Serafina, Hanka decyduje się przyznać do postrzału ojczyma i ponieść konsekwencje. Czy Alicja zostanie w więzieniu, aby ratować córkę?

Kolejna produkcja Player Original ponownie okazała się sukcesem. "Skazana" była zdecydowanym hitem zeszłorocznej jesieni i liderem pod względem popularności w serwisie. Produkcja z Agatą Kuleszą okazała się najchętniej oglądanym serialem pod marką Player Original.

"Skazana 2" składać się będzie z 8 odcinków. Serial będzie można oglądać na Playerze od 15 listopada.

Adam Woronowicz w "Skazanej 2"
Adam Woronowicz w "Skazanej 2" Źródło: materiały prasowe TVN

Kto pojawi się w drugim sezonie "Skazanej"? Obsada

W obsadzie drugiego sezonu "Skazanej" ponownie znaleźli się Agata Kulesza (Alicja Mazur), Aleksandra Adamska (Patrycja Cichy "Pati"), Martyna Byczkowska (Hanka Mazur), Michał Czernecki (Paweł Witkowski), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin), Tomasz Schuchardt (Bartłomiej Dworak), Marta Malikowska (Agata Strzelecka "Kosa"), Marta Ścisłowicz (Basia Dworak), Joanna Gonschorek (Swieta Palamarczuk), Maria Kania (Marika), Monika Dawidziuk (Amfisa Borkow), Hanna Klepacka (Krystyna Nowak "Campina") oraz Natalia Sikora (Monika Szkudlarek). W drugim sezonie dołączą do nich Adam Woronowicz, Konrad Eleryk, Jacek Beler, Wiktoria Gorodeckaja oraz Olga Rayska.

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka ("Nieobecni", "Pod powierzchnią", "W głębi lasu"), a za zdjęcia Paweł Flis ("Interior", "Królestwo kobiet") i Bartek Cierlica ("Chrzciny", "Jak pokochałam gangstera").

Ola Adamska w serialu "Skazana 2"
Ola Adamska w serialu "Skazana 2" Źródło: materiały prasowe TVN

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe TVN

Pozostałe wiadomości