Seriale

Cezary Pazura walczył o inną rolę w "Tajemnicy zawodowej". "Andrzej mi ją ukradł"

Seriale

Autor:
Dagmara
Olszewska
Reporter:
Aleksandra Głowińska
Cezary Pazura

Cezary Pazura gra główną rolę w serialu "Tajemnica zawodowa". W rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl wyznał, że ubiegał się o inną rolę, ale Andrzej Zieliński był lepszy podczas castingu i zwinął mu ją sprzed nosa. "To moja ulubiona rola" - mówi wprost.

Podczas oficjalnej promocji drugiego sezonu "Tajemnicy Zawodowej" Cezary Pazura opowiedział o kulisach swojej pracy nad rolą Andrzeja Żurawskiego. W rozmowie z Aleksandrą Głowińską przyznał, że chciał zagrać kogoś zupełnie innego. Nie udało się. Reżyser obsadził innego aktora.

Cezary Pazura o kulisach castingu do "Tajemnicy zawodowej"

Cezary Pazura opowiedział o pozytywach pracy z doświadczonymi aktorami. Dodał, że początkujący koledzy po fachu mogliby mieć trudność z dopasowaniem się do obsady.

- To jest komfort, że gramy na tych samych instrumentach. To jest ta sama orkiestra. Nagle nikt nie przyjdzie z orkiestry strażackiej do orkiestry symfonicznej, bo nie da sobie rady. I cieszę się, że produkcja zadbała o obsadę. Ona nie jest z przypadku, została wybrana po długich zdjęciach próbnych, czyli castingu — mówi w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Aktor przyznał, że początkowo starał się o inną rolę. Wyjaśnił, dlaczego ostatecznie gra ją Andrzej Zieliński.

- Startowałem do dwóch ról. Do roli Andrzeja i Wiktora, czyli roli, którą brawurowo gra Andrzej Zieliński. To wspaniała postać, zabawna, inteligenta. To moja ulubiona rola i Andrzej mi ją ukradł. Ale cieszę się z kolei, że ja gram Andrzeja Żurawskiego, bo to jest trudniejsza rola. Mniej wdzięczna, ale trudniejsza. No bo jak zagrać złego człowieka, żeby do końca go nie znienawidzić? Żeby te jego racje jednak przedstawić ludziom tak, żeby powiedzieli: on jest zły, ale ma rację — opowiada Cezary Pazura w rozmowie z Aleksandrą Głowińską.

Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej"
Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej" Cezary Pazura opowiedział o swoich początkach z serialem "Tajemnica Zawodowa". Wyznał, że jest zafascynowany fabułą

Cezary Pazura o "Tajemnicy zawodowej"

Cezary Pazura wyznał, że cieszy się z roli, jaką przyszło mu zagrać, bo jest fanem nieoczywistych postaci. Aktor powiedział, że znajduje cechy wspólne u siebie i Andrzeja Żurawskiego.

- Życie tak się potoczyło Andrzejowi Żurawskiemu, że kogoś skrzywdził, był niesprawiedliwy, ale to nie jest z gruntu zły człowiek. Właśnie to jest ciekawe w tej postaci. To zło nie przychodzi mu z tego, że jest zły. To okoliczności sprawiają, że źle wybiera. On ma z tym problem. To jest wrażliwy człowiek, świetny chirurg, ojciec dwóch córek, mąż i świetny kochanek. Ale on się uwikłał w pewne rzeczy - podkreśla.

Aktor powiedział, dlaczego jego zdaniem serial "Tajemnica zawodowa" cieszy się tak dużą popularnością.

- Kocham filmy z takim punktem wyjścia. Wystarczy, że wejdziesz nie w te drzwi albo pójdziesz nie w tę stronę i możesz przeżyć kompletnie inne życie. Być kimś innym, chociaż tego nie chcesz, chociaż się przed tym bronisz, chociaż dokonujesz złych wyborów zupełnie od siebie niezależnie. To okoliczności sprawiają, że musisz to zrobić, bo inaczej polegniesz. To jest pewnie to, co ciągnie ludzi do tego serialu. To nie jest taka opowieść mieszczańska, tylko to jest tragedia. To jest wybór tragiczny, jak w "Antygonie" - mówi Cezary Pazura.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości