Seriale

"Wataha" – obsypany nagrodami serial wkrótce w TVN7. Kiedy emisja?

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Wataha" - obsypany nagrodami serial w TVN7

"Wataha" to podwójny laureat Orłów w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny, zdobywca Telekamery, a także jedna z najlepszych produkcji międzynarodowych według prestiżowego brytyjskiego tygodnika "The Sunday Times". Serial już wkrótce w TVN7! 

Serial "Wataha" zdobył wielką popularność wśród widzów w Polsce i na świecie dzięki bardzo dobrze opowiedzianej historii oraz świetnej obsadzie aktorskiej. Akcja rozgrywa się wokół głównego bohatera, który próbuje rozwikłać zagadkę zamachu bombowego, w którym doszło do śmierci jego przyjaciół ze Straży Granicznej.

"Wataha" – o czym jest serial?

Serial "Wataha" to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. Głównym bohaterem serialu jest kapitan Wiktor Rebrow, który na skutek wybuchu traci narzeczoną Ewę, a także bliskich współpracowników i przyjaciół. Ocalał jako jedyny, przez co ściąga na siebie falę podejrzeń. Po chwili zwątpienia w sens pracy wraca, aby rozwikłać tajemnicę związaną z zamachem.

Aleksandra Popławska o graniu z siostrą w serialu
Aleksandra Popławska o graniu z siostrą w serialu Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Świat watahy to przede wszystkim męski świat, w którym ważne są opanowanie i chłodna kalkulacja. Pomimo twardych zasad i oficjalnych zależności strażnikom udaje się nawiązać bliższe relacje. Adam "Grzywa" Grzywaczewski, oficer w randze kapitana, to przyjaciel Rebrowa, który wspiera go w trudnej sytuacji. Sam też nie jest wolny od tajemnic.

W świecie "Watahy" są także kobiety - silne i wrażliwe, zdeterminowane i przenikliwe. Natalia Tatarkiewicz to ambitna oficer, która zamienia dobrze jej znany i przewidywalny świat Szczecina, na dziki i pełny niedopowiedzeń świat Bieszczad. Z kolei Iga Dobosz jest skuteczną, bystrą, ale i zasadniczą prokurator, która prowadzi śledztwo związane z zamachem. W serialu "Wataha" siostry Magdalena i Aleksandra Popławskie po raz pierwszy spotkały się razem na ekranie.

"Wataha" – obsada i twórcy

Serial "Wataha" został wyreżyserowany przez Michała Gazdę, Katarzynę Adamik oraz Jana P. Matuszyńskiego. Głównym scenarzystą serialu jest Piotr Szymanek. Muzykę skomponował Łukasz Targosz, który jest autorem ponad 40 różnych soundtracków do wielu gatunków filmowych, m.in. do "Listów do M." czy "Kamieni na szaniec". Zdjęcia natomiast wykonał Tomasz Augustynek. Scenografią zajęła się Agata Strużyńska i Paweł Jarzębski. W serialu "Wataha" występują:

 • Leszek Lichota jako kpt. SG Wiktor Rebrow
 • Aleksandra Popławska jako młoda prokurator Iga Dobosz
 • Andrzej Zieliński jako mjr SG Konrad Markowski, komendant Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych
 • Bartłomiej Topa jako kpt. SG Adam „Grzywa” Grzywaczewski
 • Magdalena Popławska jako st. chor. sztab. SG Natalia Tatarkiewicz
 • Dagmara Bąk jako kpr. SG Aga Małek
 • Jarosław Boberek jako nadkomisarz Wojciech Świtalski, Komendant Powiatowy Policji
 • Maciej Mikołajczyk jako plut. SG Piotr „Rambo” Wójcik
 • Jacek Lenartowicz jako Michał Łuczak, przyjaciel Rebrowa
 • Mariusz Saniternik jako Kalita, właściciel tartaku i lokalny przemytnik
 • Jacek Beler jako Cinek, pracownik Kality
 • Julia Pogrebińska jako chor. SG Ewa Wityńska, dziewczyna Rebrowa
"Wataha" - siostry Popławskie
"Wataha" - siostry Popławskie Źródło: TVN

"Wataha" – gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Wataha" będzie można oglądać na antenie TVN7 od 12 października. Emisja w każdą środę o godz. 21. 35. TVN7 pokaże po dwa odcinki serialu. Stacja wyemituje kolejno wszystkie sezony serialu. Tytuł niezmiennie można oglądać w HBO Max, a od 12 października produkcja będzie również dostępna w Playerze.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości