Apart wspiera sztukę, która pomaga — Top Charity Art zachwyciło gości wyjątkową wystawą

Apart wspiera sztukę, która pomaga — Top Charity Art zachwyciło gości wyjątkowym wieczorem
Marka Apart wspierała Top Charity Art
Top Charity Art było piękną prezentacją sztuki, która ma wyższy cel – nie tylko zachwycać, ale i pomagać. O tym jest projekt, który Omena Art Foundation realizuje od pięciu lat, i o tym w zachwytach opowiemy za sprawą gości tej imprezy. Marka Apart i tym razem wspierała wydarzenie.

Top Charity Art zachwyciło gości

Olivier Janiak: Jesteśmy w okoliczności, która aranżuje jako jedną ze swoich inicjatyw Omena, która robi rzeczy niewiarygodne z mojej perspektywy. A z Twojej?

- Z mojej perspektywy to cudowne, że ludzie na chwilę się zatrzymują i myślą o kimś innym niż o sobie - mówił Jakub Wesołowski.

Katarzyna Sokołowska zaznaczyła:

- Wydaje mi się, że w ogóle taka stymulacja przez sztukę, przez to, co widzimy, co na nas robi wrażenie, coś, co sami chcemy jakoś interpretować – wiesz, bo oczywiście nie wszyscy muszą być znawcami sztuki, nie wszyscy muszą podążać za tym, co się mówi o dziele i tak dalej – ale wydaje mi się, że ta przestrzeń do przeżywania sztuki to jest to, co dla nas jest najbardziej cenne. Więc wydaje mi się, że sztuka stwarza właśnie taki pretekst. Niezależnie od miejsca, w którym jesteś, od tego, kim jesteś, ile posiadasz – to jest chyba największa wartość sztuki - mówiła.

Paweł Jaskanis, który jest dyrektorem Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, dodał:

- Kultura, a zwłaszcza sztuka współczesna, są wielkimi motorami napędowymi różnego rodzaju innowacji. Przyjmuje się, że innowacje społeczne – tutaj mamy do czynienia z taką, mówimy o filantropii, fundacji – Pani Prezes szeroko rozwija opiekę nad dziećmi, nad artystami młodymi, nad artystami dojrzałymi, a także pozyskuje środki finansowe. I mówimy wtedy o innowacji ekonomicznej, czyli wręcz społeczno-gospodarczej. To właśnie ma służyć społeczeństwu – podnoszeniu świadomości, poprawianiu doli, nawet jeśli ona jest trudna na co dzień. To jest geniusz Wilanowa tak naprawdę. Obecność sztuki współczesnej, produktów czy dzieł artystów współczesnych i to, jak potrafi to aranżować fundacja, jest dla mnie genialne. Bardzo za to dziękuję, i nawet momentami to wzrusza – ja patrzę na reakcje ludzi - mówił.

Marka Apart wspiera Top Charity Art

Marka Apart wspiera projekt Omeny Mensah. Michał Stawecki, który jest dyrektorem marketingu Apart, w rozmowie z "Co za Tydzień" zaznaczył:

- Jesteśmy częścią całego projektu związanego z Omeną, czyli to już kolejny etap tego cyklu – byliśmy na Biennale wspólnie z Omeną, gdzie był prezentowany jej pawilon, i tam byliśmy sponsorem tego wydarzenia. Teraz jesteśmy w Warszawie, w Wilanowie, w przepięknych okolicznościach. Wszystko jest związane ze sztuką, a sztuka to DNA naszej marki, ponieważ w nazwie mamy „art”. Diamenty to coś niesamowitego – od wieków podziwiane i pięknie oprawione stają się sztuką. Najpierw wyszlifowane, później kunszt rzemieślniczy doświadczonych jubilerów potrafi z tego zrobić prawdziwą sztukę, która idealnie komponuje się z rzeźbami i obrazami tutaj prezentowanymi, więc na pewno jesteśmy częścią tej ekspozycji - mówił.

Maciej Musiał w rozmowie z Olivierem Janiakiem powiedział również o pracy nad filmem inspirowanym "Dekalogiem VI" Krzysztofa Kieślowskiego.

- Jestem wzruszony, że to się wydarza po tylu latach, jestem też onieśmielony skalą tego wydarzenia, no i podekscytowany konkursem i tym, jak sobie film poradzi. Jest to film inspirowany „Dekalogiem VI”, zrobiony przez Ashkara Farhadiego, irańskiego reżysera, który dzieje się w Paryżu. I tu obiecałem stawiać zawsze kropkę reszcie załogi, a resztę będę mógł powiedzieć po festiwalu. Było wiele osób, które w całym tym procesie zaryzykowały, były odważne, kochały kino Krzysztofa. Ja byłem jedną z nich, bo Krzysztof Kieślowski jest dla mojego pokolenia kimś ważnym. Myślę, że my, młodzi, odkrywamy go na nowo i mamy potrzebę szerzenia jego myśli i idei, bo po prostu w dzisiejszych czasach to jest potrzebne światu – to skupienie się na człowieku, na humanizmie. To jest ważne po prostu - mówił aktor.

Autorka/Autor: AC
Czytaj więcej: