Wydarzenia

Danny Abdallah przyjedzie na pogrzeb królowej Elżbiety II z premierem Australii. Kim jest?

Wydarzenia

Autor:
Urszula
Grabowska
Premier Australii Anthony Albanese

Pogrzeb Królowej Elżbiety II odbędzie się 19 września. Na uroczystości pogrzebowe przybędą delegacje z całego świata, m.in. premier Australii Anthony Albanese. Polityk zabierze ze sobą wyjątkowego gościa.

Pogrzeb Królowej Elżbiety II odbędzie się 19 września o godzinie 11 czasu londyńskiego w Opactwie Westminsterskim. Na uroczystości pojawią się przedstawiciele państw z całego świata. Polskę będzie reprezentować Andrzej Duda z małżonką.

Premier Australii Anthony Albanese na pogrzeb zmarłej monarchini postanowił zabrać 10 wybranych rodaków, niezwiązanych z polityką, zwykłych obywateli. W ten sposób chce podkreślić to wyjątkowe wydarzenie w Wielkiej Brytanii i na świecie. Jednym z nich będzie Danny Abdallah.

Kim jest Danny Abdallah?

Danny Abdallah jest człowiek znanym w Australii. W 2020 roku podczas wspólnego spaceru z całą rodziną zdarzył się tragiczny wypadek. W stojących obok lodziarni ludzi wjechał rozpędzony samochód. Na miejscu zginęła trójka spośród szóstki dzieci Danny'ego Abdallaha. Dramat rozegrał się na oczach mężczyzny. Widział, jak jego dzieci umierają na miejscu wypadku. Kierowca, jak się okazało, był pijany i odurzony narkotykami. 

Danny Abdallah wraz z żoną Leilą mimo wszystko postanowili wybaczyć oprawcy. Żona Danny'ego w 2021 roku otrzymała tytuł "Matki Roku" przyznawanej przez organizację Family Voice Australia w imię pochwały za chrześcijańską  postawę wbrew tragedii, jaka ją spotkała.

Danny Abdallah o swoim udziale w uroczystościach pogrzebowych Królowej Elżbiety II na Instagramie napisał:

"To wielki zaszczyt, że zostałem wybrany do reprezentowania kraju na pogrzebie Jej Królewskiej Mości, królowej Elżbiety II i jestem wdzięczny premierowi Anthony'emu Albanese, za zaproszenie mnie do udziału w imieniu wszystkich Australijczyków. Jej Wysokość była kobietą o głębokiej wierze chrześcijańskiej, która pokazała, że wielcy przywódcy oddają się służbie swojemu ludowi".

Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski

Królowa Elżbieta II nie żyje

Przypomnijmy, że monarchini zmarła 8 września 2022 roku w swojej posiadłości w Balmoral. O śmierci królowej Elżbiety poinformowano opuszczając flagę na Pałacu Buckingham. Jak czytamy w oświadczeniu: "Odeszła w spokoju, w otoczeniu najbliższej rodziny".

Tłumy Brytyjczyków stoją w długiej, kilkugodzinnej  kolejce przed Pałacem Westminsterskim, gdzie wystawiono trumnę Królowej Elżbiety II, aby oddać hołd zmarłej monarchini. Elżbieta II była dla swojego narodu najukochańszą królową. Wielu z nich nie wyobraża sobie Wielkiej Brytanii bez jej rządów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też:

Autor:Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images AsiaPac

Pozostałe wiadomości