Wydarzenia

Fashion Night. Zachwycające pokazy polskich projektantów

Wydarzenia

Autor:
Urszla
Grabowska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
 Fashion Night

Fashion Night to warszawskie święto mody, na którym polscy projektanci w towarzystwie swoich muz prezentują kolekcje. Na evencie mogliśmy zobaczyć kreacje m.in. Gosi Baczyńskiej, duetu Paprocki i Brzozowski oraz Łukasza Jemioła. Zobaczcie relację z wydarzenia.

Fashion Night to uczta dla fanów polskiej mody. Jest to niepowtarzalny event, który przyciąga nie tylko miłośników rodzimych projektantów, ale też gwiazdy. W tym roku muzami projektantów zostały: Margaret, Oliwia Bieniuk, Maria Dębska, Agnieszka Dygant i Monika Olejnik. Kobiety wraz z autorami kreacji już kilka miesięcy przed galą ustalały, jak będą wyglądać. Największe zaskoczenie wzbudziła suknia dziennikarki TVN 24, która była w tej samej kreacji, co kilka lat temu na balu fundacji "TVN-nie jesteś sam". W ten sposób Gosia Baczyńska, która wystylizowała Monikę Olejnik, chciała podkreślić, jak ważna jest ekologia w modzie.

Sandra Kubicka radzi młodym modelkom. "Skończcie najpierw szkołę"
Sandra Kubicka radzi młodym modelkom. "Skończcie najpierw szkołę" Sandra Kubicka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o ciemnych stronach modelingu oraz o tym, jak na przestrzeni lat zmieniła się branża. Przy okazji gwiazda zwróciła się do młodych dziewczyn, które marzą o zrobieniu kariery na wybiegu.

Projektanci o Fashion Night: "To jest namiastka Fashion Weeku"

Na evencie pojawili się topowi polscy projektanci, którzy w towarzystwie swoich muz prezentowali autorskie kreacje. Duet MMC pojawił się wraz z Margaret, która na ten event założyła błyszczącą, prześwitującą suknię. O samym wydarzeniu Ilona Majer, współzałożycielka MMC, powiedziała:

- To jest nasze święto. To jest minimalny pokaz każdego z projektantów, a jednak każdy się stara pokazać swoją duszę w tym wyjściu. To jest namiastka Fashion Weeku.

Na Fashion Night nie zabrakło też Łukasza Jemioła, który pojawił się w towarzystwie Oliwi Bieniuk. Było to pierwsze takie wyjście córki Ani Przybylskiej, która była zachwycona imprezą. W rozmowie z "Co za tydzień" zaznaczyła:

- To jest mój pierwszy raz na Fashion Night, ale jestem zafascynowana, jak to wygląda.

Duet Paprocki i Brzozowski wybrał na swoją muzę aktorkę Marię Debską, która zaprezentowała się w długiej, błyszczącej sukni. Gwiazda podkreśliła, że jest pod wrażeniem procesu, który towarzyszy wyjściu na ściankę Fashion Night. - Cieszę się, że mnie zaprosili do bycia ich muzą. Co jest fajne, że to było tak, że nie zadzwonili do mnie i ubrali mnie w sukienkę, tylko to była masa spotkań, jak mam wyglądać. Czuję się świetnie.

Na pokazie mody nie mogło zabraknąć kreacji autorstwa Gosi Baczyńskiej, która jest uwielbiana przez polskie gwiazdy, m.in. Małgorzatę Kożuchowską. Artystka podczas wywiadów podkreśliła, że obecnie głównym wyzwaniem mody jest ekologia.

- Z moją dzisiejszą muzą, Moniką Olejnik, mamy taki przekaz, że jak suknia jest świetna, to trzeba ją nosić, a nie wyrzucać i zaśmiecać świat - wyznała Gosia Baczyńska.

Fashion Night - co to za wydarzenie?

To jeden z największych modowy eventów w stolicy. Co roku skupia tłumy gwiazd. Impreza powróciła po dwuletniej przerwie z powodu pandemii i może właśnie dlatego przybyły na nią najgorętsze nazwiska show-biznesu. Na Fashion Night pojawiło się aż dziewięciu projektantów wraz ze swoimi muzami. Co daje aż dziewięć zaskakujących i oryginalnych pokazów mody na wielkim catwalku, który został zbudowany na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Była to jubileuszowa 10. edycja tej modowej uczty.

Lidia Kalita postawiła na Karolinę Malinowską, zaś Robert Kupisz na Igę Krefft. Tym samym można zobaczyć, że polscy projektanci stawiają na różnorodność i udowadniają, że moda jest dla każdego, niezależnie od tego, czym zajmuje się w życiu. Na evencie nie zabrakło Moniki Olejnik, która podsumowała to, co działo się w październikową noc w stolicy.

- Te pokazy są przepiękne i cieszę się, że w Polsce mamy tak zdolnych projektantów. To jest moda patrząca w przyszłość, która nie boi się wyzwań i patrzy na każdego człowieka - dodała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Urszla Grabowska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Pozostałe wiadomości