Wydarzenia

Rozdanie nagród Grand Press 2022. Podczas ceremonii uczczono pamięć Mariusza Waltera

Wydarzenia

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"Co za Tydzień"
Grand Press 2022. Uczczono pamięć współzałożyciela stacji TVN Mariusza Waltera

W grudniowy wieczór odbyła się gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród świata mediów. Podczas ceremonii Grand Press 2022 uczczono pamięć zmarłego tego samego dnia, czyli 13 grudnia, Mariusza Waltera - ikony telewizji przełomu wieków. O to, jak dziennikarze wspominają współzałożyciela stacji TVN, zapytała ekipa programu "Co za Tydzień".

Grand Press to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów, w którym nagradzani są najlepsi dziennikarze minionego roku. W każdej edycji w gronie nominowanych znajdują się nasi koledzy ze stacji TVN. W tym roku nie mogło być inaczej! Statuetkę w kategorii "dziennikarstwo śledcze" otrzymał Piotr Świerczek z TVN24, a nagroda za "reportaż tv/video" powędrowała do Michała Przedlackiego z redakcji "Superwizjera".

Grand Press 2022. Dziennikarze wspominają Mariusza Waltera

Zanim poznaliśmy laureatów prestiżowych statuetek, goście gali uczcili pamięć zmarłego tego dnia Mariusza Waltera współzałożyciela telewizji TVN. Mariusz Walter jako producent i reżyser programów wychował kilka pokoleń dziennikarzy. Jak będą go wspominać: Marta Kuligowska i Wojciech Bojanowski?

- Mariusza Waltera zapamiętam jako wielkiego twórcę, dla mnie mistrza. Wizjonera i człowieka, który w TVN-ie, to było 25 lat temu, znał wszystkich. Znał wszystkich od pani Iwonki w kasie, nie tylko dziennikarzy, pracujących na antenie, ale robiących programy. Zainteresowany wszystkim, nawet fryzurą. Kiedyś zadzwonił do mnie i powiedział mi wtedy: "Masz świetnie ostrzyżone włosy". I to był on: człowiek bardzo wymagający, ale też ciepły; człowiek dowcipny; człowiek z wizją; twórca wolnych mediów w Polsce - powiedziała Marta Kuligowska.

Co o Mariuszu Walterze powiedział Wojciech Bojanowski? Tego dowiecie się, oglądać fragment niedzielnego odcinka programu "Co za Tydzień".

Mariusz Walter nie żyje

O śmierci współzałożyciela stacji TVN poinformowała Monika Olejnik. Wiadomość przekazała we wtorek 13 grudnia po godz. 20.00 na antenie TVN24.

"Proszę państwa, mam dla państwa smutną wiadomość. Zmarł Mariusz Walter - wybitny dziennikarz, reżyser, twórca stacji TVN. Mariusz odszedł dzisiaj" - powiedziała Monika Olejnik.

Mariusz Walter był jedną z najwybitniejszych postaci w polskiej telewizji. W latach 60. i 70. realizował, reżyserował i pisał scenariusze filmów dokumentalnych oraz programów. Początkowo jego kariera była związana z nadawcą publicznym, jednak w 1982 roku zakończył swoją zawodową przygodę z Telewizją Polską. Rok później poznał Jana Wejcherta. Wraz z biznesmenem stworzył kilkanaście telewizji. Wśród nich stację TVN, a także pierwszą telewizję informacyjną w Polsce, czyli TVN24. Dzięki Mariuszowi Walterowi 3 października 1997 roku o godzinie 19.30 widzowie po raz pierwszy obejrzeli "Fakty" TVN.  

Mariusz Walter miał 85 lat. Rodzina poinformowała, że ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę 21 grudnia o godzinie 11:00 w Parafii św. Anny w Wilanowie w Warszawie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

Pozostałe wiadomości