Wydarzenia

Gwiazdy na premierze filmu "Yuma". "Jest opowieść, dynamika, wartka akcja"

Wydarzenia

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Co Za Tydzień"
Jakub Gierszał na premierze filmu "Yuma"

W warszawskiej Kinotece odbyła się premiera filmu Piotra Mularuka pod tytułem "Yuma". W rolach głównych zobaczymy gwiazdy kilku pokoleń. Z jednej strony Tomasz Kot i Katarzyna Figura, a z drugiej Jakub Gierszał i Helena Sujecka. Film opowiada historię młodego chłopaka, który postanawia polepszyć swój status i wraz z kolegami zaczyna złodziejską karierę za zachodnią granicą.

Słowo "Yuma" oznacza przestępstwo polegające na dokonywaniu kradzieży związanej z przemytem, wykonywanej za zachodnią granicą Polski. Akcja filmu rozgrywa się w czasach zaraz po upadku PRL-u. Główny bohater postanawia polepszyć swój byt i status. Sprawdźcie, jak chce osiągnąć swój cel.

Film "Yuma". Jakub Gierszał w roli głównej

Jakub Gierszał jako 24-letni chłopak otrzymał główną rolę w filmie. W "Co Za Tydzień" opowiedział o tym, z czym mierzy się jego bohater.

- Zyga to młody chłopak próbujący uporać się ze swoją osobistą "yumą". Poznajemy go, kiedy do niej wchodzi i się w niej rozwija i kiedy upada.

Reżyser filmu jest bardzo dumny ze swojego dzieła. Dlaczego warto obejrzeć "Yumę"?

- Historia dobra, emocje tych bohaterów, postacie świetne, aktorzy są genialni. To jest niezwykły zespół. Jest opowieść, dynamika, wartka akcja - rekomendował widzom "Co Za Tydzień" Piotr Mularuk.

Zobaczcie relację z premiery filmu. Wideo poniżej.

Tomasz Kot i Jakub Gierszał na premierze filmu "Yuma"
Tomasz Kot i Jakub Gierszał na premierze filmu "Yuma" Źródło: "Co Za Tydzień"

Jakub Gierszał - nadzieja polskiego kina?

Jakub Gierszał jest synem Marka Gierszała - aktora i reżysera. Urodził się w Krakowie, ale dzieciństwo spędził w Hamburgu. Po 11 latach wrócił do Polski i zamieszkał w Toruniu. Grał w polskich i niemieckich filmach. W naszym kraju zadebiutował w filmie "Wszystko, co kocham". Reżyserzy szybko zobaczyli, że jest bardzo zdolnym aktorem. Jakub Gierszał zabłysnął w "Sali samobójców". Za rolę nastolatka zmagającego się z depresją otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego i Złotą Kaczkę dla najlepszego aktora. W latach 2018–2022 grał w serialu TVN "Chyłka".

Jakub Gierszał ma dziś 34 lata i chroni swoje życie osobiste. Nie prowadzi profili w mediach społecznościowych i unika uczestniczenia w branżowych imprezach. Premiera filmowa to jedyne wydarzenie, na którym możemy go spotkać.

Zobacz więcej:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości