Wydarzenia

"Projekt Plaża" w Kołobrzegu. Nie zabrakło atrakcji dla sportowców i melomanów

Wydarzenia

Projekt Plaża w Kołobrzegu

W ostatni weekend lipca "Projekt Plaża" zawitał do Kołobrzegu. To tam odbyła się 5. edycja zawodów Planet Baltic Sup Race, w których udział wzięli najlepsi polscy zawodnicy. W Kołobrzegu nie mogło zabraknąć również prawdziwej gratki dla fanów muzyki jazzowej.

"Projekt Plaża" to cykl imprez, które od lat przyciągają turystów z całej Polski. W trakcie dziewięciu wakacyjnych weekendów ekipa TVN, Eurosport i Playera przemierza wybrzeże i odwiedza najpopularniejsze nadmorskie kurorty. W tym roku motywem przewodnim "Projektu Plaża" jest sport. W zorganizowanym na samej plaży miasteczku odwiedzający mogą spróbować swoich sił w licznych dyscyplinach, m.in. popływać na SUPie, wsiąść do kajaka czy zagrać w siatkówkę plażową.

"Projekt Plaża" w Kołobrzegu. Zawody Planet Baltic Sup Race przyciągnęły czołowych zawodników

Kołobrzeg to przepięknie położone przy ujściu rzeki Parsęty największe uzdrowisko w Polsce. Ponad 12 km wybrzeża i fantastyczne plaże przyciągają co roku turystów z całej Polski. Podobnie jak bogata oferta miasta. Można tu uciec nie tylko od miejskiego zgiełku, ale też aktywnie spędzić czas na lądzie i w wodzie. 

W ostatni weekend lipca w Kołobrzegu gościł "Projekt Plaża". Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć ekipy "Co za Tydzień". Olivier Janiak porozmawiał z Annę Mieczkowską, prezydent Kołobrzegu, która wspomniała, że właśnie tutaj panują najlepsze w Polsce warunki do uprawiania surfingu i kitesurfing. Potwierdzeniem są zawody Planet Baltic Sup Race, które przyciągają najlepszych zawodników w tej dziedzinie.

- Od 5 lat stawka zawodników się mocno profesjonalizuje. Obecnie śmiało mogę powiedzieć, że jest to polska czołówka. Zresztą ci ludzie wystąpią za miesiąc na mistrzostwach świata - mówi Marcin Koc, twórca zawodów.

Zawody rozgrywają się w trzech konkurencjach: wyścig techniczny, sprint i długi dystans. Marcin Koc dodaje, że w zeszłorocznej edycji zawodnik osiągnął czas 1,5 godziny.

- To jest 1,5 godziny nieustannego wysiłku i wiosłowania, walki z falą. No, ale udało się - mówi.

Całą rozmowę znajdziecie we fragmencie niedzielnego odcinka "Co za Tydzień".

Kołobrzeg stolicą polskiego jazzu

W Kołobrzegu można było poszaleć w różnym wymiarze, także artystycznym. Turyści przyjeżdżają do tego nadmorskiego kurortu nie tylko po łyk świeżego powietrza, ale także dobrej muzyki. W mieście odbywa się prawdziwe święto fanów jazzu - RCK Projazz Festiwal.

- Festiwal przyciąga specyficzną publiczność do Kołobrzegu - koneserów jazzu, ale także przypadkowych turystów, którzy tej muzyki do tej pory nie słuchali. Tutaj mają świetną okazję, bo festiwal nie jest biletowany. Gramy w różnych częściach miasta, pojawiamy się również na plaży - zdradza Monika Dziedzic, dyrektorka festiwalu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

Pozostałe wiadomości