Wydarzenia

Koncert Ewa Bem symfonicznie. Pierwsza dama polskiego jazzu w nowej odsłonie

Wydarzenia

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"Co za Tydzień"
Ewa Bem

W niedzielnym odcinku "Co za Tydzień" widzowie mogli przenieść się wprost do sali koncertowej. W Filharmonii Pomorskiej odbył się Bydgoski Festiwal Muzyczny, podczas którego jedną z gwiazd była pierwsza dama polskiego jazzu. Ewa Bem opowiedziała o nowej, symfonicznej odsłonie.

Ewa Bem jest polską wokalistką jazzową i autorką tekstów, która od lat uznawana jest za jedną z najpopularniejszych wokalistek jazzowych w Polsce.

W Filharmonii Pomorskiej odbył się Bydgoski Festiwal Muzyczny. Jedną z gwiazd wydarzenia była Ewa Bem, która na jednej scenie spotkała się z Krzysztofem Herdzinem. Kompozytor i dyrygent poprowadził koncert z udziałem sześćdziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć ekipy programu "Co za Tydzień":

Koncert Ewa Bem symfonicznie
czt_09

Ewa Bem symfonicznie w Filharmonii Pomorskiej

Podczas koncertu w Filharmonii Pomorskiej można było usłyszeć największe hity pierwszej damy polskiego jazzu Ewy Bem, w specjalnych orkiestrowych aranżacjach, stworzonych przez Krzysztofa Herdzina.

- Z Krzysiem pracuję od bardzo, bardzo dawna i mam zawsze ochotę na pewne moje dawne piosenki w takim symfonicznym brzmieniu. Krzysztof sam to wymyślił, Krzysztof ułożył program, a ja przez cały koncert będę stała i patrzyła w niego jak święty obraz, bo tylko on jeden wie, co kiedy należy zrobić, więc ja się będę bardzo grzecznie zachowywała - powiedziała Ewa Bem.

Artyści zapowiadają kolejne wspólne koncerty w ramach tego niezwykłego, symfonicznego projektu.

Krzysztof Herdzina o współpracy z Ewą Bem

W wydarzeniu główne skrzypce grał Krzysztof Herdzina, któremu już kilkukrotnie zdarzyło się współpracować z Ewą Bem.

- Długo marzyłem o takim wydarzeniu. Znamy się z Ewą blisko 30 lat, współpracowaliśmy ze sobą wielokrotnie, grałem w jej zespole. Bardzo bliskie mojemu sercu są wszystkie jej utwory i kiedy nadarzyła się okazja z panem dyrektorem Filharmonii Pomorskiej Maciejem Puto stworzyć taki projekt, to pomyślałem, że los się do mnie uśmiechnął, no bo kto, jak nie ja - powiedział Krzysztof Herdzina.

Więcej materiałów z najnowszego wydania "Co za Tydzień" znajdziecie na cozatydzien.tvn.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

Pozostałe wiadomości