Wydarzenia

Konferencja Design w Szczecinie. "Tutaj można rozwinąć swój talent"

Wydarzenia

Konferencja Design w Szczecinie. Projektanci mody o drodze do sukcesu

W operze na zamku w Szczecinie odbyła się konferencja poświęcona designowi. Pomorze Zachodnie wspiera firmy z branży kreatywnej. Kostiumografka Katarzyna Konieczka podjęła współpracę z firmą Wasted Couture. O swoich początkach i drodze do sukcesu opowiadali projektanci mody: Robert Kupisz i Gosia Baczyńska. Jednym z gości był Oscar Zięta, twórca innowacyjnej technologii obróbki stali. Zobaczcie relację z wydarzenia. 

Katarzyna Konieczka i Wasted Couture

Pomorze Zachodnie przyciągnęło ludzi mody, sztuki i wzornictwa. Właśnie tutaj stworzono program mentorski, którego jednym z elementów jest współpraca uznanej kostiumografki Katarzyny Konieczki z lokalną firmą Wasted Couture. Artystka jest znana na świecie. Jej kreacje nosiły m.in. Lady Gaga, Fergie oraz Madonna. Współpracowała także przy hollywoodzkich filmach "Demony wojny" oraz "Mindcage". Fani programu "Mask Singer" mogli podziwiać kostiumy gwiazd jej autorstwa.

- Taka mieszanina klimatu artysta, artysta, współpraca to jest bardzo energetyczne. Dałam mnóstwo rad i pracowaliśmy na bardzo wielu płaszczyznach. Nawet kwestie techniczne, wizerunkowe. Zbudował się między nami taki przepływ. Mamy w głowach nowy projekt tworzenia kolekcji — mówiła projektantka o współpracy z Wasted Couture.

Robert Kupisz i Gosia Baczyńska o swoich początkach i drodze do sukcesu

Uznani polscy projektanci mają rady dla młodych artystów, którzy chcą wystartować ze swoimi pomysłami. Co powiedziałby im Robert Kupisz?

- Przede wszystkim, aby nie dali się zatrzymać nikomu z zewnątrz, ale też żeby sami się nie zatrzymywali przez swoje lęki. Często komuś się nie udało, więc przerzuca to na nas. Uważam, że trzeba mieć takie zaparcie, żeby iść po swoje, nawet robiąc jakieś drobne błędy i absolutnie mieć odwagę na realizowanie swoich marzeń - mówił Robert Kupisz.

Gosia Baczyńska jest szczęśliwa, że mogła podzielić się swoim doświadczeniem z innymi artystami.

- Chodziło o to, aby im dać jakąś energię, żeby im się chciało kontynuować to, co mają w głowie. Przekaz ode mnie i Roberta był taki: idźcie swoją drogą, nie poddawajcie się, bądźcie konsekwentni - życzy innym projektantka.

Gość specjalny Carlo Ratti. "Design to też duże wyzwanie naszych czasów"

Gościem specjalnym konferencji był Carlo Ratti - wizjonerski architekt, którego projekty były docenione m.in. przez magazyn "Time". Trzy z nich znalazły się na liście "Największych Wynalazków Roku".

- Design dla każdego człowieka znaczy coś innego, dla mnie to budowanie przyszłości, to zmiana teraźniejszości w coś odmiennego. Design to też duże wyzwanie naszych czasów, przede wszystkim ze względu na zmiany klimatu, dotyczy to każdego z nas - przekazał widzom.

Jednym z gości był Oscar Zięta, twórca innowacyjnej technologii obróbki stali, a także najlżejszego krzesła świata. Pomorze Zachodnie wspiera branżę kreatywną i pokazuje, że ten region jest dobrym miejscem do tworzenia i do życia.

- Krok po kroku odkrywamy potencjał Pomorza Zachodniego, udowadniając, że tutaj naprawdę można rozwinąć swój talent. Przekonujemy, że warto tutaj się przenieść i stąd też można świetnie prowadzić biznes. W tym roku Pomorze Zachodnie dostało europejską nagrodę przedsiębiorczości właśnie za kreatywność i innowacyjność. Ale potencjał naszych ludzi jest jeszcze większy i chcemy go rozwijać — mówił Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Źródło: mat. prasowe

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. "Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje - etap II" finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 1.14 "Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym". 

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości