Materiał promocyjny

"Projekt Plaża" w Krynicy Morskiej. Co robić podczas pobytu w tej nadmorskiej miejscowości?

Co robić w Krynicy Morskiej?
Źródło: "Co Za Tydzień"
Krynica Morska to miejsce, w którym spędzisz niezapomniane wakacje. W tej nadmorskiej miejscowości naprawdę jest co robić! Długie, szerokie i niemal dzikie plaże, ścieżki rowerowe, liczne atrakcje, niesamowita przyroda - pakuj walizki i ruszaj nad Bałtyk!

Krynica Morska jest miastem położonym na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Panujący tu mikroklimat ma właściwości lecznicze, odprężające i poprawiające samopoczucie. Na takie wakacje zasługuje każdy! Krynicę Morską odwiedził Olivier Janiak w ramach "Projektu Plaża". Sprawdźcie, czego dowiedział się o atrakcjach, jakie oferuje ta nadmorska miejscowość.

Plaże w Krynicy Morskiej

Porty rybackie, przystanie, okazała latarnia morska - to obowiązkowe atrakcje turystyczne do zobaczenia w Krynicy Morskiej. Jednak prawdziwą wizytówką miejscowości są plaże - jedne z piękniejszych w Polsce. Strzeżone kąpielisko ma aż 500 m szerokości. Oprócz tego w Krynicy Morskiej nie brakuje dzikich plaż.

- Krynica Morska to aż 25 km plaży. Znajdziemy też przestrzeń, gdzie możemy wypoczywać zupełnie swobodnie, niemalże sami na plaży - mówi Adrian Bogusłowicz z Lokalnej Organizacji Turystycznej Krynica Morska.

Aby odetchnąć od gwaru strzeżonego kąpieliska, wystarczy nieco oddalić się od centrum miasta. We wschodniej części tzw. Piasków zlokalizowana jest plaża naturystów. Między nią a centrum turyści mają do dyspozycji ponad 10 km piaszczystego brzegu oferującego spokojny wypoczynek z dala od zgiełku.

Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana" - punkty widokowe w Krynicy Morskiej

Oprócz plaż znajdziemy w Krynicy Morskiej także cudowną naturę. Cały obszar lądowy miasta znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana". W parku występują różne gatunki drzew i zwierząt - dziki, jenoty, lisy czy daniele.

- Trzeba pamiętać, że Krynica Morska jest miastem, ale trzeba też pamiętać, że jest najmniejszym miastem, najmniej zurbanizowanym. Także tej zieleni mamy naprawdę bardzo dużo i zwierzęta to doceniają. Późną jesienią można obserwować migracje ptaków. Mamy do tego specjalnie przystosowane wieże widokowe, które znajdują się na trasie w kierunku Piasków. Także jest gdzie tę przyrodę podziwiać - dodaje Adrian Bogusłowicz z Lokalnej Organizacji Turystycznej Krynica Morska.

Co robić w Krynicy Morskiej?
Źródło: "Co Za Tydzień"

Aktywny wypoczynek w Krynicy Morskiej - atrakcje

W Krynicy Morskiej odnajdą się fani aktywnego wypoczynku. Miejscowość można odwiedzać nawet późną jesienią. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Głównym atutem Krynicy Morskiej są ścieżki rowerowe. Około 15-kilometrowa trasa rowerowa prowadzi wzdłuż wybrzeża z Krynicy Morskiej do Piasków. Ścieżka jest szeroka, ma bardzo dobrą nawierzchnię i jedziemy wśród lasu. Na trasie ustawiono wiaty oraz ławki, dlatego można sobie zrobić przerwę podczas jazdy. Rower można z łatwością wypożyczyć. Ścieżki można pokonywać też spacerem. Do wyboru mamy wiele przyjemnych tras.

- Oczywiście nie możemy zapominać o tym, co się dzieje na wodzie zarówno od strony morza jak i przede wszystkim od strony Zalewu Wiślanego. Mamy łódki, żaglówki, za tydzień odbywają się w Krynicy kolejne regaty, potem kolejne dwie edycje, także w październiku - podpowiada Adrian Bogusłowicz z Lokalnej Organizacji Turystycznej Krynica Morska.

- Na Krynicę powinniśmy patrzeć przede wszystkim pod względem aktywnego wypoczynku. Przede wszystkim oferujemy sporty wodne. Mamy kilka szkółek windsurfingowych. Myślę, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje Damian Krasowski, Informacja Turystyczna W Krynicy Morskiej

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości