Wydarzenia

Martyna Wojciechowska o projekcie "Wymalowane". "Jest o naszych potrzebach"

Wydarzenia

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Projekt artystyczny "Wymalowane"

"Wymalowane" to projekt artystyczny makijażystki Eryki Sokólskiej. Autorka połączyła makijaż artystyczny z fotografią i malarstwem, by opowiedzieć historie, które dotykają współczesności. Zobaczcie relację z tego wydarzenia.

Kamery "Co za Tydzień" gościły na pokazie projektu autorstwa Eryki Sokólskiej "Wymalowane". W wydarzeniu brała udział również Martyna Wojciechowska, która w rozmowie z nami powiedziała:

- To wspaniały projekt, który łączy kilka technik. Fotografia, która jest tu środkiem wyrazu różnych, bardzo głębokich emocji, obrazy, rzeźby, instalacje. Jest dużo o tym, jaki jest ten świat, który nas otacza, o przebodźcowaniu, o naszych potrzebach, o naszych tęsknotach, o ucieczce, której czasem potrzebujemy z tego świata — powiedziała Martyna Wojciechowska.

Projekt "Wymalowane"

Autorka wystawy Eryka Sokólska dodała:

- Miałam w głowie mnóstwo tematów, które chciałam opowiedzieć. Magazynowałam je w głowie już od dłuższego czasu i chciałam nie być ograniczana żadnym filtrem, żeby te prace były nasycone emocjami, dlatego, że makijaż naprawdę może być nośnikiem bardzo ważnych znaczeń i dlatego zaprosiłam różnych twórców, współtwórców, którzy tworzyli ten projekt — dodała Eryka Sokólska.

Fotograf Borys Synak, który był współtwórcą wystawy powiedział:

- Podoba mi się dowolność artystyczna, którą mieliśmy, nie było nic narzuconego, każdy mógł się zrealizować w swój sposób. Była to ogromna przygoda, ogromna przyjemność, ponieważ takie projekty się zawsze różnią od takich komercyjnych. Nie było żadnych ram, mogliśmy zrobić, co chcieliśmy, jak chcieliśmy, dobrać odpowiedni sposób wyrazu, technikę, wszystko, więc dla twórcy jest to najdogodniejsza sytuacja — wyznał.

Twórcy o projekcie makijażowym

Andrzej Pągowski, znany grafik również podzielił się swoimi uwagami i odczuciami.

- Tutaj jest kilka takich zdjęć, szczególnie Marleny Bielińskiej, którą znam od lat, które inspirują do grafiki, bo pewne rozwiązania plastyczne, które połączyły zarówno autorkę, jak i fotografów, dla mnie jako dla twórcy są inspirujące — zaznaczył.

Marlen Bielińska natomiast dodała:

- Uważam, że takich projektów powinno się pojawiać zdecydowanie więcej, z olbrzymią ilością wspaniałego talentu, zróżnicowanego, z podejściem indywidualnym do każdego tematu, a jednocześnie przedstawionych razem, które stwarzają taki naprawdę pełniejszy obraz tego, co czuje dzisiejszy człowiek, na temat tego, co nas tak bardzo dotyka. Wszyscy podeszli do tego w sposób świeży — powiedziała fotografka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Co za Tydzień

Pozostałe wiadomości