Wydarzenia

Premiera filmu "Mój dług". Historia Sławomira Sikory

Wydarzenia

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Źródło:
Co za Tydzień
Co za Tydzień: Premiera filmu "Mój dług"

Właśnie odbyła się premiera filmu "Mój dług" w reżyserii Denisa Delića i Bogusława Joba. Gościła na niej prawdziwa plejada gwiazd, w tym odtwórca głównej roli Bartosz Sak, a także Olga Bołądź, która wcielała się w postać jego ukochanej - Ewy.

Film "Mój dług" ponownie opowiada historię Sławomira Sikory, który wciągnięty w gangsterską intrygę dokonał odwetu. Po filmie "Dług" Krzysztofa Krauzego w sprawie ułaskawienia Sikory podpisało się 35 tys. osób. Sławomir Sikora również był obecny na premierze i w rozmowie z ekipą "Co za Tydzień" powiedział:

- Z każdym nie mogę przybić piątki i podziękować za ułaskawienie, ale film daje taką możliwość, że mogę im podziękować, żeby usłyszeli, że jestem, że pamiętam i nie sprzeniewierzyłem wszystkiego tego, co od nich dostałem — powiedział.

Premiera filmu "Mój dług"

Film "Mój dług" opowiada historię bohatera odsiadującego karę. W głównej roli wystąpił Bartosz Sak.

- Jak robiliśmy sceny pałowania, to naprawdę prawie miałem złamaną rękę — mówił.

Granie pierwowzoru postaci niesie też dodatkowe utrudnienia. Olga Bołądź, która w filmie wciela się w postać jego ukochanej, powiedziała:

- Ja dokładnie czuję, z czym on się zmagał, bo grałam Agatę Mróz i jest to zawsze ciężkie doświadczenie, bo chce się zagrać z jednej strony jak najwiarygodniej, najprawdziwiej, a z drugiej strony trzeba coś wykreować, więc nie można być kimś innym, tylko przeprowadzić to przez siebie — wyjaśniła.

Piotr Stramowski o roli Hektora

Piotr Stramowski, którego na ekranie zobaczymy w roli Hektora, dodał:

- Jest coś takiego, że jak tworzymy fikcję, to możemy się bawić, a jak wiemy, że przedstawiamy coś, co miało miejsce, to jest jakiś większy szacunek do tego co się wydarzyło, jakaś ostrożność, żeby przypadkiem tego nie przeinaczyć — powiedział.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło: Co za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: ANDRASSZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości