Wydarzenia

"Projekt Plaża" w Świnoujściu. Jakie atrakcje czekały na turystów?

Wydarzenia

"Projekt Plaża" w Świnoujściu

Właśnie wystartowała kolejna edycja "Projektu Plaża". Ekipa programu "Co Za Tydzień" TVN rozpoczęła podróż po polskim wybrzeżu. Pierwszą z siedmiu najpiękniejszych nadmorskich miejscowości, które odwiedzi Olivier Janiak w siedem kolejnych weekendów, było Świnoujście.

Świnoujście to kraina 44 wysp. Znajduje się w północno-zachodniej części Polski. Od 8 do 10 lipca turyści mieli okazję skosztować wspólnej zabawy, aktywności fizycznych i relaksu w ramach "Projektu Plaża".

"Projekt Plaża" w Świnoujściu - aktakcje turystyczne

Świnoujście co roku przyciąga turystów z kraju i zagranicy. Nie bez powodu. Szerokie plaże, drobny piasek i bezkres morza. To miejsce jest ulubionym wakacyjnym kierunkiem wielu osób. Olivier Janiak spotkał się w Świnoujściu z Pawłem Sujką - zastępcą prezydenta miasta, który opowiedział, jakie atrakcje czekają na turystów w nadmorskim kurorcie.

- Mamy hotele pięciogwiazdkowe, trzygwiazdkowe. Na południu miasta mamy 44 zielone wyspy, z czego trzy są zamieszkane, a pozostałe to rezerwat. 10-kilometrowa plaża to półtora miliona metrów kwadratowych złotego piasku. Nie ma lepszej plaży w Europie. Woda latem osiąga temperaturę 24-25 stopni. 92 proc. terenów miasta to są tereny zielone. To jest nasz skarb, o który dbamy - powiedział Paweł Sujka.

Jedną z głównych atrakcji Świnoujścia jest wiatrak Stawa Młyny. Legenda mówi, że jak się wejdzie do środka budowli, to i wychodzi się młodszym o 10 lat.

- To jest najbardziej romantyczne miejsce w województwie - powiedział zastępca prezydenta miasta.

Najlepszą wiadomością dla turystów jest ta, że w Świnoujściu sezon trwa cały rok, a wszystkie restauracje dostępne na promenadzie są czynne także jesienią.

"Projekt Plaża" w Świnoujściu - co się działo?

Plażowe miasteczko "Projektu plaża" w Świnoujściu tętniło życiem przez cały weekend, oferując moc atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku. Turyści mogli spróbować swoich sił w wielu wakacyjnych dyscyplinach. Pływanie na deskach SUP, kajaki, ścianka wspinaczkowa, tor skimboardowy i trampolina to niektóre z nich. Na zwolenników mniej "ekstremalnych" sportów czekały zajęcia z zumby, siatkówka plażowa oraz beach tennis. Z myślą o najmłodszych powstała strefa "Kids Club". Natomiast dla fanów "Hotelu Paradise" odbyły się spotkania z uczestnikami programu.

W ramach "Projektu Plaża" funkcjonowała także strefa kinowa oraz strefa foodtrucków. W Świnoujściu wyświetlono film "Dyktator" oraz "Top Gun". Wieczór rozgrzał set Dj’ski od Daaza, a w sobotę mini koncert.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości