Agnieszka Zaucha

Agnieszka Zaucha

Agnieszka Zaucha – urodzona w 1974 roku polska artystka, uznana tatuażystka.

Agnieszka Zaucha – pochodzenie i wykształcenie

Agnieszka Zaucha jest córką Elżbiety Zauchy i Andrzeja Zauchy, polskiego artysty. Po śmierci rodziców wychowywała ją babcia i ciotka, ale szybko się usamodzielniła. Matka Agnieszki Zauchy zmarła 31 sierpnia 1989 roku na skutek udaru mózgu, ojciec zginął zaś tragicznie 10 października 1991 roku po spektaklu „Pan Twardowski”, w którym zagrał tytułową rolę. Został zastrzelony przez reżysera Yves’a Goulais’a, męża aktorki Zuzanny Leśniak, z którą miał romans.

Agnieszka Zaucha odziedziczyła talent artystyczny po rodzicach. Ukończyła Liceum Plastyczne, a następnie grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wcześniej nie dostała się malarstwo). Po studiach rozpoczęła pracę jako tatuażystka w krakowskim studio tatuażu.

Agnieszka Zaucha – życie prywatne

Agnieszka Zaucha nie jest osobą publiczną i nie dzieli się swoim życiem prywatnym. W wywiadach deklaruje jednak, że nie założyła rodziny.

Andrzej Zaucha – ojciec

Ojcem Agnieszki Zauchy był Andrzej Zaucha – polski wokalista R&B, jazzowo-popowy, saksofonista, perkusista, aktor teatralny, musicalowy i filmowy, a także artysta kabaretowy.

Będąc muzycznym samoukiem debiutował jako perkusista w amatorskim zespole „Czarty”. Był także solistą w zespole „Telstar”, „Dżamble”, a następnie „Anawa”. Karierę solową rozpoczął w 1980 roku, a swój pierwszy solowy album wydał trzy lata później. Na płycie pt. „Wszystkie stworzenia duże i małe” zaśpiewał m.in. w duecie z Ewą Bem. W 1985 roku po raz pierwszy wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1987 roku wydał swój drugi album solowy „Stare, nowe, najnowsze”, na którym znalazły się jego najbardziej rozpoznawalne hity, w tym m.in. „Bądź moim natchnieniem”, „Myśmy byli sobie pisani”, „C’est lavie – Paryż z pocztówki”.

Współtworzył także kabaret estradowy „Sami” i występowała w teatrze m.in. w Teatrze STU w Krakowie. Zagrał także w kilku filmach i widowiskach telewizyjnych m.in. w “Pozłacanym warkoczu”, “Miłość z listy przebojów”, “Misja specjalna”, “Trzy dni bez wyroku”.

Źródło zdjęcia głównego: "Dzień Dobry TVN"