Cooke Maroney

Cooke Maroney

Cooke Maroney to urodzony 3 lipca 1985 roku słynny sprzedawca dzieł sztuki z Nowego Jorku. Od 2019 roku jest mężem znanej aktorki Jennifer Lawrence.

Cooke Maroney – życiorys

Cookie Maroney urodził się 3 lipca 1985 roku w Middlebury, Vermont, USA. Jego rodzice to Suki Fredericks i James Maroney. Ojciec jest handlarzem dzieł sztuki. Rodzina jest właścicielem Oliver Hill Farm w Leicester w stanie Vermont. Cooke Maroney ma młodszą siostrę Anabelle Maroney. Celebryta kontynuuje zainteresowania ojca sztuką. Uczęszczał do liceum w Velmont, a następnie studiował historię sztuki na New York University.

Cooke Maroney – kariera

Cooke Maroney na początku swojej kariery pracował w słynnej galerii sztuki współczesnej o nazwie Gagosian. Jej filie zlokalizowane są w Rzymie, Londynie i Hongkongu. Jest to miejsce dobrze znane z wystawiania słynnej sztuki współczesnej. Po kilku miesiącach Maroney postanowił przenieść się do pracy w galerii Gladstone w Upper East Side, w której obecnie jest dyrektorem. Mieści się ona w słynnym Edward Durell Stone House w Nowym Jorku. Celebryta pracował z wieloma osobistościami, wśród nich z malarzem Carrollem Dunhamem, Anish Kapoor, Matthew Barney, Richard Prince czy Ugo Rondinone. W 2018 roku szacowana wartość netto majątku Cooke Maroney wynosiła 25 mld USD.

Cooke Maroney często udziela się w mediach społecznościowych. Na Instagramie pod nazwą @cookemaroney, na Twitterze jako @GladstoneNYC oraz na Facebooku, @GladstobeGallery NewYork. Celebryta dużo podróżuje, lubi słuchać muzyki i oglądać dobre filmy. Jest fanem serii filmowej „Taken”.

Cooke Maroney – ciekawostki

W 2018 roku Cooke Maroney zaczął spotykać się ze słynną aktorką Jennifer Lawrence. Para poznała się dzięki przyjaciółce Jen, Laurze Simpson. Zanim poznał aktorkę Maroney spotykał się z Bjork oraz Darren Aronofsky.

W 2019 roku Jennifer i Cooke ogłosili, że są parą. Ich ceremonia zaręczynowa odbyła się w River Café na Brooklynie. Wynajęli całą restaurację na jeden dzień. 19 października 2019 para wzięła ślub na Rhode Island. W ich ceremonii ślubnej wzięło udział 150 gości, w tym kilku sławnych przyjaciół, takich jak Adele, Amy Schumer, Emma Stone i Kris Jenner. Uroczystość odbyła się w luksusowej posiadłości Belcourt of Newport – rezydencji zaprojektowanej przez amerykańskiego architekta Richarda Morrisa Hunta w 1894 roku.

Cooke Maroney bardzo blisko żyje z teściami. Jego teść, Gary Lawrence jest właścicielem firmy budowlanej, a teściowa, Karen Lawrence jest kierownikiem obozu letniego.

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images