Bogna Sworowska

Bogna Sworowska 

Bogna Sworowska urodziła się 10 maja 1967 roku w Warszawie. To polska modelka i II wicemiss Miss Polonia 1987, przedsiębiorczyni, rzeczniczka TVN. Jej ojciec jest geodetą kartografem, a mama panią domu. Bogna karierę zawodową zaczynała jako modelka, a w dojrzałym wieku została bizneswoman, właścicielką agencji PR. Jako jedyna Polka pojawiła się na okładce amerykańskiego Playboya.

Bogna Sworowska i modelling

Bogna już w wieku 16 lat pozowała do zdjęć Lidii Popiel, znanej fotografki, prywatnie żony Bogusława Lindy. Jako modelka współpracowała m.in. z Modą Polską. W 1983 roku w Mediolanie brała udział w pokazach mody oraz pozowała do zdjęć, a cztery lata później wystartowała w konkursie Miss Polonia. Zdobyła tytuły Miss Foto oraz II wicemiss Polonia (1987). Nagrodą była wycieczka do Chicago. Pojechała do USA i zaistniała na na amerykańskich wybiegach mody.

Sworowska współpracowała także z agencją modelek w Paryżu. Jej międzynarodowa kariera modelki trwała do 1998 roku. Wróciła do Polski, by następnie wyjechać do Francji – tam podjęła pracę w dziale marketingu firmy zajmującej się architekturą dekoracyjną.

W 1999 roku Bogna Sworowska na stałe powróciła do Polski. Pełniła rolę rzeczniczki prasowej stacji TVN. Prowadzi konto na Instagramie obserwowane przez ponad 27 tysięcy followersów.

Bogna Sworowska – życie prywatne

Jej partnerem życiowym był Siergiej, rosyjski przedsiębiorca, który zginął tragicznie w ich paryskim domu niemal na jej oczach (zastrzelono go, sprawców nie ustalono). Stało się to w 1994 roku, na kilka miesięcy przed planowanym ślubem pary. Ktoś zapukał do drzwi mieszkania pary, Siergiej otworzył drzwi i został zastrzelony. Umierał w ramionach narzeczonej. Po śmierci Siergieja musiała się ukrywać, co zasugerowała jej policja. Zmieniła kolor włosów oraz wygląd i nadal mieszkała w Paryżu. Przez kilka lat była w bardzo złym stanie psychicznym.

Pod koniec lat 90. była związana z Pawłem Delągiem, polskim aktorem. Była modelka miała stany lękowe, problemy związane z wydarzeniami z przeszłości, i to doprowadziło do zakończenia związku z aktorem. Życiorys modelki mógłby być dobrym materiałem na film fabularny, ponieważ obfitował zarówno w dramatyczne, jak i szczęśliwe chwile.

W 2004 roku w USA urodziła syna Iwana z kolejnego związku. Z ojcem Iwana rozstała się po czterech wspólnych latach, ale pozostaje z nim w dobrych relacjach.

Od 2013 roku Sworowska związana jest z Rafałem Olbińskim, artystą plastykiem. Pozostaje – jak sama mówi – w udanym związku dwojga dojrzałych ludzi. Czas zaleczył rany i modelka żyje spokojnie w Polsce.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA