Ewa Pacuła

Ewa Pacuła z rodziną na zagranicznych wakacjach

Ewa Pacuła (znana też jako Ewa Saleta) – urodzona 16 grudnia 1971 roku w Tomaszowie Lubelskim polska modelka i prezenterka telewizyjna.

Ewa Pacuła - pochodzenie

Ewa Pacuła jest córką inżyniera i farmaceutki. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, ma brata oraz dwie starsze siostry – jedną z nich jest polska aktorka i modelka Joanna Pacuła.

Ukończyła studia licencjackie na wydziale dziennikarstwa w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie.

Ewa Pacuła - kariera modelki

Ewa Pacuła rozpoczęła swoją karierę modelki jako dziewiętnastolatka. Do pierwszej sesji zdjęciowej pozowała w 1990 roku w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Bardzo szybko podpisała swój pierwszy kontrakt z agencją modelek w Los Angeles i rozpoczęła pracę na wybiegu m.in. w pokazach kolekcji Emporio Armani. Następnie podpisała kontrakt z agencją modelek z Miami i rozpoczęła pracę głównie jako modelka sesji zdjęciowych. Otrzymała także propozycję pracy w Paryżu, jednak z niej zrezygnowała i wróciła do Polski.

Ewa Pacuła po powrocie do kraju w 1993 roku kontynuowała karierę modelki, którą przerwała w 1994 roku - urodziła wówczas córkę Nicole. Po powrocie do pracy pojawiała się w pokazach takich marek i projektantów jak Teresa Rosati czy Paprocki&Brzozowski.

Ewa Pacuła - życie zawodowe

Ewa Pacuła w drugiej połowie lat 90. rozpoczęła pracę w charakterze prezenterki telewizyjnej. Pierwszą telewizją, z którą była związana był Canal+. Prowadziła tam program „Nigdzie indziej” i „Nie przegap”. Następnie w telewizji TVN Warszawa prowadziła program „Warszawianka”. Od 2014 roku prowadzi program „Dobrenocki”.

Ewa Pacuła zagrała też gościnnie w serialach „Lokatorzy” i „Teraz albo nigdy”.

Ewa Pacuła - życie prywatne

Ewa Pacuła była żoną Przemysława Salety, z którą ma córkę Nicole (urodzoną w 1994 roku). W 2007 roku dziewczynka przeszła przeszczep nerki, której dawcą był jej ojciec.

Ewa Pacuła po 13 latach związku w 2021 roku wyszła za mąż za biznesmena Macieja Łuczaka. Para ma dwie córki – Zuzannę (urodzoną w 2010 roku) i Polę (urodzoną w 2013 roku).

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA