Izabela Małysz

Izabela Małysz przeszła metamorfozę. Pokazała teściową swojej córki

Izabela Małysz (z domu Polok) – urodzona 4 grudnia 1978 roku polska bizneswoman, żona skoczka narciarskiego Adama Małysza.

Izabela Małysz - pochodzenie i wykształcenie

Izabela Małysz pochodzi z Wisły i jest rodowitą góralką. Ukończyła administrację publiczną na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, uzyskując tytuł magistra.

Izabela Małysz - życie zawodowe

Izabela Małysz przez lata była skoncentrowana na karierze sportowej męża, zajmowaniu się domem i wychowaniem córki. Prowadziła m.in. sklep z odzieżą oraz pamiątkami i gadżetami związanymi z Adamem Małyszem „Małysz Fashion”. W 2017 roku zajęła się kolejnym biznesem, tym razem w branży turystycznej i otworzyła „Apartamenty u Małyszów”.

W latach 2002 – 2008 wspólnie z mężem prowadziła fundację, która wspierała rozwój uzdolnionych sportowo dzieci.

Izabela Małysz wzięła udział w 12. edycji telewizyjnego show „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jej partnerem był Stefano Terrazzino, włoski tancerz, piosenkarz, prezenter telewizyjny. Para zajęła w programie 7. miejsce.

Izabela Małysz - życie prywatne

Izabela Małysz jest żoną Adama Małysza, polskiego skoczka narciarskiego i kierowcy rajdowego. Para pobrała się 16 czerwca 1997 roku, gdy Izabela miała zaledwie 18 lat. O ich ślubie mówiło się w polskich mediach dużo, był to bowiem ślub ekumeniczny. Izabela Małysz jest katoliczką, a jej mąż luteraninem.

Mają jedną córkę Karolinę, która urodziła się 31 października 1997 roku. 4 czerwca 2021 roku Karolina Małysz wyszła za mąż za sportowca Kamila Czyżego.

Adam Małysz – mąż

Mężem Izabeli Małysz jest Adam Małysz, urodzony 3 grudnia 1977 roku polski skoczek narciarski i kierowca rajdowy. Uznawany za jednego z najlepszych polskich skoczków narciarskich. Jest czterokrotnym olimpijczykiem, czterokrotnym zdobywcą Pucharu Świata, wielokrotny zdobywca złotych medali mistrzostw Polski. Triumfował m.in. na Turnieju Czterech Skoczni, Turnieju Czterech Narodów, Turnieju Nordyckiego.

Po zakończeniu kariery w 2011 roku rozpoczął starty w rajdach samochodowych. Zdobył tytuł mistrza Polski i Czech, uczestniczył także w Rajdzie Dakar.

Izabela Małysz - media społecznościowe

Izabela Małysz prowadzi konto na portalu społecznościowym Instagram (@izamalysz), na którym dzieli się życiem prywatnym, głównie podróżami.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA