Maryna Barfuss

Maryna Barfuss (ur. 16 lipca 1959 w Krakowie) - flecistka, żona Grzegorza Turnaua, matka Antoniny Turnau, żony Marka Kondrata.

Maryna Barfuss

Maryna Jadwiga Zofia Barfuss, urodzona w Krakowie i związana z Piwnicą pod Baranami flecistka, jest żoną muzyka Grzegorza Turnaua. Współpracuje z Turnauem zawodowo, początkowo jako członkini jego zespołu, obecnie występując gościnnie w wybranych utworach. Pierwsza płyta Grzegorza Turnaua, przy której małżonkowie pracowali razem, ukazała się w 1991 roku i nosiła tytuł “Naprawdę nie dzieje się nic”. Sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy i doczekała statusu złotej płyty. Maryna Barfuss była odpowiedzialna za sekcję fletu na tym krążku.

Maryna Barfuss - mąż Grzegorz Turnau

Para poznała się w Piwnicy pod Baranami. Barfuss i Turnaua połączyła między innymi miłość do muzyki. Grzegorz Turnau (ur. w 1967 roku) jest uznanym kompozytorem, piosenkarzem, pianistą. Jest też cenionym autorem tekstów i aranżerem. Od 1991 roku Turnau wydał 17 solowych albumów, często koncertuje, komponuje też muzykę do teatru, telewizji i filmów. Związany z Krakowem, ma też powiązania z innymi regionami w Polsce: w Warszawie w Teatrze Lalka pełni funkcję kierownika muzycznego, otrzymał honorowe obywatelstwo Inowrocławia, jest współwłaścicielem rodzinnej Winnicy Turnau w Baniach (woj. zachodniopomorskie).

Maryna Barfuss - córka Antonina Turnau

Maryna Barfuss i Grzegorz Turnau mają jedno dziecko, córkę Antoninę. Urodziła się 20 maja 1988 roku. Antonina Turnau jest absolwentką filologii polskiej, studiowała także w Szkole Artystycznej Projektowania Ubioru (SAPU). Napisała z Michałem Rusinkiem książkę "Prowincjonalne zagadki kryminalne" (wyd. Prószyński i S-ka). Jej opowiadania ukazały się także w antologiach “Piątek, 2:45” (wyd. Filar), “Opowiadania szkolne” (wyd. Prószyński i S-ka) oraz “Opowiadania kryminalne” (wyd. Czarna Owca).  

W 2015 roku córka Maryny Barfuss i Grzegorza Turnaua poślubiła aktora Marka Kondrata. Para ma razem dziecko, córkę Helenę. Antonina Kondrat (Turnau) pracuje jako managerka w firmie "Dobre Wina", należącej do jej męża.