Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss są razem od 40 lat. Kim jest żona znanego muzyka?

Autor:
Kamila
Jamrożek
Grzegorz Turnau

Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss są małżeństwem prawie 40 lat. Połączyła ich miłość do muzyki. Ona jest wybitną flecistką, on genialnym kompozytorem i pianistą. Jak się poznali?

Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss to jedna z najbardziej zgranych par polskiego show-biznesu. Są razem od kilkudziesięciu lat. Łączy ich nie tylko miłość, ale i wspólna pasja, jaką jest muzyka.

Maryna Barfuss - kim jest żona Grzegorza Turnaua?

Maryna Barfuss urodziła się 16 lipca 1959 roku w Krakowie. To właśnie z tym miastem związała całe swoje życie zawodowe i artystyczne. Została pianistką, a w późniejszym czasie także flecistką. Występowała w piwnicy pod Baranami. W Internecie ciężko jest znaleźć więcej informacji na temat kobiety, a nawet jej zdjęcie. Chroni ona swoją prywatność i nie pojawia się na branżowych imprezach u boku męża.

Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii

Grzegorz Turanu i Maryna Barfuss - historia miłości

Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss poznali się, kiedy oboje wkraczali na ścieżkę kariery muzycznej. Maryna była już wykształconą flecistką, a Grzegorz skończył szkołę muzyczną i marzył o wydaniu pierwszej płyty. Połączyło ich krakowskie środowisko artystyczne, którego częścią oboje byli. Pobrali się w latach osiemdziesiątych. Wtedy stali się nierozłączni, również w życiu zawodowym. Młode małżeństwo natychmiast zaczęło wspólnie pracować nad nagraniami do debiutanckiej płyty Grzegorza Turnaua "Naprawdę nie dzieje się nic". Wydali ją w 1991 roku. Maryna Barfuss odpowiadała na nagraniach przede wszystkim za sekcję fletu. Płyta odniosła wielki sukces. Sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzach i pokryła się złotem. Od tamtej pory małżeństwo stworzyło wspólnie kilkanaście kolejnych albumów Grzegorza Turnaua. Artysta do dziś jest aktywny zawodowo i jest uważany za jednego najbardziej utalentowanych polskich muzyków.

Małżeństwo ostatecznie zrezygnowało ze wspólnego tworzenia. Maryna Barfuss pojawia się wyłącznie gościnnie na płytach męża. Wzięła też udział w jednym z nagrań na jego profilu na Instagramie.

"Maryna już od dość dawna nie gra ze mną w zespole, choć staram się, by na każdej płycie coś zagrała na flecie. Wybrała inne, pasjonujące ją zajęcie" – przyznał Grzegorz Turnau w wywiadzie z Pomponikiem.

Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss - dzieci

Maryna Barfuss i Grzegorz Turnau kilka lat po ślubie, a dokładnie 20 maja 1988 roku, doczekali się córeczki. Antonina Turnau wywołała sensację po tym, jak zakochała się z wzajemnością w znanym aktorze. Marek Kondrat jest starszy od ukochanej o 38 lat. Para pobrała się w 2015 roku. Rodzice zaakceptowali decyzję córki, z którą mają dobry kontakt. Na początku 2018 roku na świat przyszła wnuczka Grzegorza Turnaua Helenka.

"Helenka jest bardzo osobliwym przypadkiem. Szalenie pogodna, energiczna i pomysłowa. Lubi, jak dziadko gra na fortepianie, ale stanowczo zabrania mu śpiewać" - powiedział artysta w "Twoim stylu".

Grzegorz Turanu
Grzegorz Turanu Źródło: MWMEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości