Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss są razem od 40 lat. Kim jest żona znanego muzyka?

Grzegorz Turnau
Grzegorz Turnau ma od 40 lat żonę
Źródło: MWMEDIA
Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss są małżeństwem prawie 40 lat. Połączyła ich miłość do muzyki. Ona jest wybitną flecistką, on genialnym kompozytorem i pianistą. Jak się poznali?

Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss to jedna z najbardziej zgranych par polskiego show-biznesu. Są razem od kilkudziesięciu lat. Łączy ich nie tylko miłość, ale i wspólna pasja, jaką jest muzyka.

Maryna Barfuss - kim jest żona Grzegorza Turnaua?

Maryna Barfuss urodziła się 16 lipca 1959 roku w Krakowie. To właśnie z tym miastem związała całe swoje życie zawodowe i artystyczne. Została pianistką, a w późniejszym czasie także flecistką. Występowała w piwnicy pod Baranami. W Internecie ciężko jest znaleźć więcej informacji na temat kobiety, a nawet jej zdjęcie. Chroni ona swoją prywatność i nie pojawia się na branżowych imprezach u boku męża.

Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii

Grzegorz Turanu i Maryna Barfuss - historia miłości

Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss poznali się, kiedy oboje wkraczali na ścieżkę kariery muzycznej. Maryna była już wykształconą flecistką, a Grzegorz skończył szkołę muzyczną i marzył o wydaniu pierwszej płyty. Połączyło ich krakowskie środowisko artystyczne, którego częścią oboje byli. Pobrali się w latach osiemdziesiątych. Wtedy stali się nierozłączni, również w życiu zawodowym. Młode małżeństwo natychmiast zaczęło wspólnie pracować nad nagraniami do debiutanckiej płyty Grzegorza Turnaua "Naprawdę nie dzieje się nic". Wydali ją w 1991 roku. Maryna Barfuss odpowiadała na nagraniach przede wszystkim za sekcję fletu. Płyta odniosła wielki sukces. Sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzach i pokryła się złotem. Od tamtej pory małżeństwo stworzyło wspólnie kilkanaście kolejnych albumów Grzegorza Turnaua. Artysta do dziś jest aktywny zawodowo i jest uważany za jednego najbardziej utalentowanych polskich muzyków.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Małżeństwo ostatecznie zrezygnowało ze wspólnego tworzenia. Maryna Barfuss pojawia się wyłącznie gościnnie na płytach męża. Wzięła też udział w jednym z nagrań na jego profilu na Instagramie.

"Maryna już od dość dawna nie gra ze mną w zespole, choć staram się, by na każdej płycie coś zagrała na flecie. Wybrała inne, pasjonujące ją zajęcie" – przyznał Grzegorz Turnau w wywiadzie z Pomponikiem.

Grzegorz Turnau i Maryna Barfuss - dzieci

Maryna Barfuss i Grzegorz Turnau kilka lat po ślubie, a dokładnie 20 maja 1988 roku, doczekali się córeczki. Antonina Turnau wywołała sensację po tym, jak zakochała się z wzajemnością w znanym aktorze. Marek Kondrat jest starszy od ukochanej o 38 lat. Para pobrała się w 2015 roku. Rodzice zaakceptowali decyzję córki, z którą mają dobry kontakt. Na początku 2018 roku na świat przyszła wnuczka Grzegorza Turnaua Helenka.

"Helenka jest bardzo osobliwym przypadkiem. Szalenie pogodna, energiczna i pomysłowa. Lubi, jak dziadko gra na fortepianie, ale stanowczo zabrania mu śpiewać" - powiedział artysta w "Twoim stylu".

Grzegorz Turanu
Grzegorz Turanu
Źródło: MWMEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości