Chris Cugowski

Chris Cugowski

Chris Cugowski, a właściwie Krzysztof Cugowski Junior, urodził się 18 lipca 1998 roku w Lublinie. Jest synem znanego polskiego wokalisty i frontmana Budki Suflera, Krzysztofa Cugowskiego, i jego drugiej żony, Joanny Cugowskiej, która jest biegłym sądowym i prowadzi własną kancelarię prawniczą. Chris to najmłodszy z synów Krzysztofa Cugowskiego seniora, ma dwóch starszych braci przyrodnich: Piotra i Wojciecha Cugowskich, którzy, podobnie jak ojciec, są wokalistami.

Chris Cugowski – edukacja

Chris Cugowski w 2014 roku, w wieku 16 lat opuścił Polskę, aby studiować aktorstwo na University of Winchester, którego aktualnie jest absolwentem. Oprócz tego Chris trenuje swoje umiejętności wokalne, komponuje utwory i zajmuje się graniem na kilku instrumentach – są to: gitara, bas, pianino, perkusja i ukulele.

Kariera zawodowa Chrisa Cugowskiego

W 2019 roku Chris Cugowski dostał angaż w produkcji Bridgertonowie, gdzie gra arystokratę o imieniu Chris. Jest to drugoplanowa rola mówiona.

Chris Cugowski wystąpił również w kilku spektaklach i musicalach, były to między innymi POSH, Margaret of Anjou i All shook up. Aktor zagrał również w kilku odcinkach serialu "Leśniczówk"a (jako Bartek Baja) oraz "Przyjaciółki" (jako trener Bartek). Wystąpił też w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Chris Cugowski w mediach społecznościowych

Chris Cugowski udziela się głównie na Instagramie, jego profil można znaleźć pod nickiem @christoph.cugo. Konto zgromadziło niemal 10 tysięcy obserwujących. Aktor publikuje zdjęcia zarówno z planów filmowych i pracy, jak i prywatne, w tym fotografie rodzinne. Z jego Instagrama można się dowiedzieć, że współpracuje z agencją modeli X Management Warsaw oraz wywnioskować, że jego hobby to podróże, szczególnie wyprawy z ukochaną – Julią Adamczyk, tancerką i finalistką programu You Can Dance.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA