Dariusz Pachut

Dariusz Pachut to sportowiec, ratownik medyczny, podróżnik, instruktor strzelania i speleologii, mistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Ambasador marki napojów izotonicznych. Urodził się w 1986 roku w Zabrzeżu, wsi w województwie małopolskim.

Dariusz Pachut – kariera zawodowa i sport

Dariusz Pachut z zawodu jest ratownikiem medycznym. Pracuje też jako influencer. Prowadzi aktywny styl życia, a do ulubionych zajęć zalicza wspinaczkę górską i lodową, nurkowanie, rafting, kajakarstwo, skoki ze spadochronem. Swoimi działaniami chętnie dzieli się w mediach społecznościowych, zrzeszając coraz pokaźniejszą grupę zaangażowanych obserwatorów. Deklaruje tam przede wszystkim udostępnianie relacji z podróży.

W październiku 2020 roku wziął udział w wyprawie na Rysy, relacjonowanej przez National Geographic Polska. Towarzyszył mu siedmioletni Rayyan Szczepaniak, niepełnosprawny chłopiec. Dziecko urodziło się bez kości piszczelowej i stawu kolanowego, jednym z jego największych marzeń było zdobycie górskiego szczytu. Dariusz Pachut niósł chłopca na plecach, w ten sposób Rayyanowi udało się zdobyć upragniony szczyt.

Dariusz Pachut i Korona Wodospadów

Pachut był pomysłodawcą zdobycia Korony Wodospadów oraz organizatorem tej wyprawy. W 2019 roku wraz z grupą przyjaciół wszedł, a następnie zjechał na linie z Salto Angel (979 m) w Wenezueli, najwyższego wodospadu świata. Stało się to pierwszym krokiem i zalążkiem projektu Slide Challenge. Dariusz Pachut wraz z 6 innymi sportowcami (Dimitri Wika, Jakub Poburka, Miłosz Forczek, Tomasz Grodzicki, Jan Wierzejski, Wojciech Kozakiewicz) w pierwszej połowie 2022 roku zdobyli pierwsze dwa spośród dziesięciu najwyższych wodospadów świata.

Dariusz Pachut – życie osobiste, związek z Dorotą Gardias

Dariusz Pachut stał się rozpoznawalny za sprawą związku z pogodynką, Dorotą Gardias. Nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczęła się ich znajomość, ale na pewno wspierał prezenterkę podczas walki z guzem piersi w 2021 roku. Para wspólnie oddawała się aktywnościom sportowym, takim jak wspinaczka, wędrówki górskie czy narty oraz licznym podróżom, wspólnie zwiedzali między innymi Rzym. Dariusz Pachut poznał córkę Doroty. Dariusz i Dorota rozstali się w marcu 2022 roku.

Pachut ma syna i córkę – dzieci chętnie pokazuje na swoim koncie na Instagramie podczas wspólnego uprawiania sportów. Matka dzieci nie jest znana szerszej publiczności.

Dariusz Pachut spotyka się z Dodą?

Falę spekulacji na temat kolejnej partnerki Dariusza Pachuta wywołały zdjęcia opublikowane przez tabloidy, na których widoczny jest Dariusz Pachut z Dodą (Dorotą Aqualiteją Rabczewską) podczas wycieczki rowerowej. Plotki o tajemniczym mężczyźnie u boku Dody krążyły jeszcze podczas emisji programu "Doda. 12 kroków do miłości". Artystka wyznaje w ostatnim odcinku show, że jest zakochana i wiele wskazuje, że to właśnie Dariusz jest jej wybrankiem.