Karolina Ferenstein-Kraśko

Karolina Ferenstein-Kraśko

Karolina Ferenstein-Kraśko urodzona 18 marca 1977 roku żona słynnego dziennikarza i prezentera TVN Piotra Kraśko, bizneswoman prowadząca stadninę koni oraz agencję eventową.

Zajmuje się również organizacją zawodów jeździeckich Gałkowo Cup i często bierze udział w akcjach charytatywnych. Od dziecka jeździ konno i może pochwalić się licznymi osiągnięciami w zawodach jeździeckich – jako pierwsza kobieta w historii zawodów jeździeckich zdobyła brązowy medal w pucharze Polski. Na co dzień jest mamą trójki dzieci, z którymi lubi aktywnie spędzać czas. Medialną sławę zdobyła głównie dzięki uczestnictwie w trzeciej odsłonie programu „Agent-Gwiazdy”, a także aktywności w social mediach – jej profil na Instagramie śledzi ponad 130 tys. osób.

Karolina Ferenstein-Kraśko – życiorys

Karolina Ferenstein-Kraśko pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach jeździeckich. Jej dziadek Ludwik był najmłodszym oficerem Wojska Polskiego, który prowadził defiladę przed marszałkiem Józefem Piłsudskim. Jej tata założył stadninę, która jest szczęściem i dumą ich rodziny.

W roku 2001 poznała Piotra Kraśko w stadninie, w której trenowała jazdę konną. W 2007 roku przyszedł na świat ich pierwszy syn – Konstanty. Para przeprowadziła się wtedy do Waszyngtonu. Ich ślub odbył się rok później w miejscu ich pierwszego spotkania – na łąkach w Gałkowie. W 2009 roku przyszedł na świat ich drugi syn Alexander. Najmłodsze dziecko – Laura pojawiła się w ich rodzinie w 2016 roku.

Karolina Ferenstein-Kraśko – kariera

W wieku pięciu lat Karolina Ferenstein-Kraśko zaczęła uprawiać jeździectwo. Trzy lata później wystartowała w pierwszych zawodach jeździeckich. Swoje pierwsze kroki w jeździectwie stawiała z kucem o imieniu Laura.

Karolina Ferenstein-Kraśko jest jedną z najlepszych polskich amazonek. W ciągu swojej kariery jeździeckiej triumfowała w ponad 100 konkursach, również rangi międzynarodowej. Była pierwszą kobietą, która w historii polskiego jeździectwa zdobyła brązowy medal w Pucharze Polski w 2005 roku. Przez wiele lat reprezentowała Polskę na zawodach jeździeckich, w tym m.in. na Mistrzostwach Świata w Zangersheide w Belgii.

Karolina Ferenstein-Kraśko jest również właścicielką rodzinnej stadniny koni w Gałkowie. Napisała również książkę o miłości swojej rodziny do tego sportu – „Konie. Pasja od pokoleń”, która ukazała się w 2018 roku. Prowadzi również firmę producencko-eventową K&F Group, która zajmuje się organizowaniem imprez sportowych, kulturalnych i charytatywnych.

Karolina Ferenstein-Kraśko pojawiła się również w trzeciej edycji programu „Agent-Gwiazdy” w TVN wyemitowanym w 2018 roku. W 2022 roku w wywiadzie dla Jastrząb Post Kraśko wyznała, że całkowicie pragnie wycofać się z show-biznesu i w pełni poświęcić się wychowywaniu dzieci oraz rozwijaniu swojej firmy.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA