Piotr Kraśko – kariera, rodzina, dzieci

Piotr Kraśko
Piotr Kraśko - kim jest?
Źródło: x-news
Piotr Kraśko to jeden z najbardziej lubianych dziennikarzy, który odnajduje się zarówno w tematyce lżejszej, jak i politycznej. Obecnie prowadzi wieczorne wydanie "Faktów". Prywatnie jest mężem Karoliny Ferenstein-Kraśko, z którą wychowują wspólnie troje dzieci. 

Piotr Kraśko – kariera

Piotr Kraśko urodził się w 1971 r. w Warszawie. Jego rodzice związani byli z branżą medialną, mama była producentką filmową, a tata dziennikarzem. Jego macochą była Nina Terentiew, a cioteczną siostrą jest Monika Zamachowska. 

Piotr Kraśko ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Swoją karierę medialną rozpoczął w telewizji publicznej w najbardziej rozpoznawalnym formacie dla dzieci i młodzieży, czyli 5-10-15. Gdy zorganizowano plebiscyt na spikera w TVP, okazało się, że zwyciężył, a zaraz potem otrzymał także możliwość przygotowania magazynu interwencyjnego "Na żywo".

Kolejne lata Kraśko spędził jako korespondent w Rzymie, a następnie w Waszyngtonie. Relacjonował najważniejsze wydarzenia, często tragiczne, jak zamachy bombowe w Londynie, tsunami w Azji, czy katastrofę samolotu w Smoleńsku.

Alan Andersz o aktorstwie

Od 2008 r. do 2013 r. pracował w telewizji publicznej, a od kwietnia 2016 r. związany jest z Grupą TVN. Najpierw występował w TVN24 BIS, a od lipca 2020 r. prowadzi Fakty TVN i Fakty po Faktach. Do lipca 2020 r. prowadził także poranne wydanie Dzień Dobry TVN u boku Kingi Rusin. 

Piotr Kraśko – żona i dzieci

Piotr Kraśko w latach 2000-2004 żonaty był z Dominiką Czwartosz. Poznali się tuż po tym, jak Kraśko rozstał się z Edytą Górniak. Dominika Czwartosz pracowała jako manager w amerykańskiej firmie. Niestety po 4 latach doszło do rozpadu ich małżeństwa.

Piotr Kraśko w 2008 r. ponownie ożenił się z Karoliną Ferenstein. Para poznała się w stadninie w Gałkowie, gdyż Piotr zaczął uczęszczać na lekcje jazdy konnej. Długo trwało zanim przekonał Karolinę do siebie, oboje byli też po nieudanych związkach. W 2007 r. Karolina razem z pierwszym synem pary Konstantym, wyjechała wraz z mężem do Waszyngtonu, gdzie Kraśko pracował jako korespondent. We wrześniu 2008 r. pobrali się, a ich ślub w Gałkowie do dziś wspominany jest jako jeden z najbardziej klimatycznych o romantycznych wydarzeń. Panna młoda podjechała do narzeczonego na białym koniu w sukni ślubnej i oficerkach, z kolei pan młody miał na sobie bryczesy i czarną marynarkę i również na ślub przyjechał konno. W 2009 r. na świat przyszło ich drugie dziecko, także syn – Aleksander. 

W 2013 r. dużo mówiło się o kryzysie w związku Piotra Kraśko i Karoliny Ferenstein-Kraśko. Para nigdy nie potwierdziła tego, ale na szczęście już w 2016 r. wszystkich zaskoczyła i jednocześnie ucieszyła wiadomość o narodzinach trzeciego dziecka, córeczki Laury. 

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości