Klara Williams

Klara Williams

Klara Williams, znana również jako Klara Broda, urodziła się 5 czerwca 1992 roku w Warszawie. To polska aktorka telewizyjna i teatralna. Jej rodzice to Jarosław Broda i Anna Morawiecka, siostra Mateusza Morawieckiego. Klara jest zatem siostrzenicą premiera RP.

Klara Williams – wykształcenie

Klara Williams jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie z filią we Wrocławiu. Ukończyła również Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu.

Klara Williams – kariera teatralna

Od roku 2020 aktorka występuje w Teatrze Śląskim w Katowicach, gdzie zadebiutowała rolą Oleńki w "Potopie" Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Ponadto Klara co jakiś czas gości w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie.

Filmografia Klary Williams

W 2016 roku Klara Williams wystąpiła w filmie kryminalnym "Sługi boże" w reżyserii Mariusza Gawrysia, gdzie grała jako Edith Kronenberg. Do innych ról filmowych Klary można zaliczyć występ w dramacie "Fuga" (2018) w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Klara zagrała tam kelnerkę.

Do nowszych produkcji filmowych, w których mogliśmy zobaczyć Klarę Williams, można dodać film autobiograficzny Macieja Barczewskiego Mistrz z 2020 roku, inspirowany historią pięściarza Tadeusza ‘Teddy'ego' Pietrzykowskiego. Tutaj Klara aktorka zagrała pokojówkę.

Klara Williams – występy w serialach telewizyjnych

W 2018 roku aktorka zagrała recepcjonistkę w pierwszym odcinku serialu sensacyjno-kryminalnego "Ślad", emitowanym. W 2020 roku wystąpiła z kolei w serialu autobiograficznym "Osiecka". W odcinku piątym wcieliła się w rolę służącej.

W 2021 roku Klara Williams pojawiła się w roli Rysi w produkcji "Dom pod Dwoma Orłami". Serial jest dramatem historycznym. Jedną z najbardziej znanych produkcji, w których wystąpiła aktorka, jest serial "Pierwsza miłość", gdzie od 2021 roku gra rolę sekretarki Joanny.

Udział Klary Williams w programach telewizyjnych

Klara ma za sobą także występy w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo" (2021 rok). Była uczestniczką piętnastej edycji tego programu i zajęła w nim ósme miejsce. Najwyższe, pierwsze miejsce zajęła tam w szóstym odcinku, gdy wcieliła się w rolę Donny Lewis. Zaprezentowała piosenkę "I Love You Always Forever".

Klara Williams i media społecznościowe

Na oficjalnym koncie na Instagramie Klara Williams ma ponad 1,7 tysięcy obserwujących oraz nieco ponad 100 publikacji. Na profilu skupia się głównie na promocji produkcji, w których wystąpiła.

Klara Williams – wyróżnienia

W 2014 roku Williams została laureatką i uzyskała wyróżnienie w trzydziestym piątym finale Międzynarodowego Festiwalu Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Cztery lata później, w 2018 roku, Klara Williams otrzymała wyróżnienie na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu "Niewina" w reżyserii Pawła Miśkiewicza.

W 2021 roku przyznano jej nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski. Williams została doceniona za rolę Oleńki w spektaklu "Potop" na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach.

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA