Konrad Braciak

Konrad Braciak ma 27 lat – urodził się w 1995 roku jako Jadwiga, córka aktora Jacka Braciaka i producentki filmowej Ilony Braciak. Ma za sobą debiut w serialu "Na Wspólnej" – w jednym z odcinków u boku Renaty Dancewicz zagrał zbuntowaną punkówę. 

Coming out Konrada Braciaka

Jacek Braciak, ojciec Konrada Braciaka, w wywiadzie dla Zwierciadła podzielił się informacją, że jest ojcem transpłciowego dziecka. Nieoczekiwanie w rozmowie z dziennikarką poinformował, że niegdyś miał trzy córki, ale sprawy się nieco zmieniły:

„Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego, że moja córka okazała się mężczyzną w swej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę, Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak myślę, że moje dzieci to ludzie wolni”.

W rozmowie z dziennikarką Braciak podkreślił, że nie płeć, ale szczęście dziecka jest najważniejsze. Zasugerował, by rodzice nie ingerowali w życie dziecka i dawali mu wolność.

Jacek Braciak

Jacek Braciak urodził się 12 maja 1968 roku w Drezdenku. Jest aktorem teatralnym, i filmowym, występuje w serialach i dubbinguje. W 1991 roku został absolwentem PWST (obecnie Akademia Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1990–2015 był aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. Braciak wystąpił w wielu spektaklach, filmach i serialach. Telewidzom znany jest głównie z seriali Rodzinka.pl i BrzydUla, Kasia i Tomek, Magda M., Prawo Agaty. Wystąpił w produkcjach: Edi, Katyń, Wołyń, Róża, Kler, Pitbull. Trzykrotnie nagrodzony Orłem: za najlepszą drugoplanową rolę męską za rok 2002 (Edi) i 2011 (Róża) oraz za najlepszą główną rolę męską za rok 2018 (Kler).

Ilona Braciak

Matka Konrada Braciaka, Ilona Braciak, urodziła się 9 lutego 1968 roku w Sochaczewie. W 2000 roku ukończyła Wydział Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi. Jest producentką filmową i scenografką. Pracuje jako II kierownik produkcji przy filmach i serialach telewizyjnych, ma na koncie seriale i filmy: M jak Miłość, Ojciec Mateusz, Kryminalni, Agentki, Rezydencja, Sukces, Zróbmy sobie wnuka. Ilona Braciak jest członkinią Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Była żoną Jacka Braciaka; para doczekała się dwóch córek – Zofii i właśnie Jadwigi.