Ślub od pierwszego wejrzenia

"Ślub od pierwszego wejrzenia"

"Ślub od pierwszego wejrzenia" to program telewizyjny emitowany przez stacje TVN i TVN 7 od 2016 roku. Ma formułę reality show, w którym nieznający się wcześniej ludzie biorą ze sobą ślub.

Ślub od pierwszego wejrzenia - co to za program?

"Ślub od pierwszego wejrzenia" to reality show na licencji duńskiego programu telewizyjnego pt. "Gift ved første blik". Emitowany jest w stacji TVN, z przerwą na serie 4 i 5, które można było oglądać na antenie TVN 7. Pierwsze 3 sezony "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nadawano w latach 2016-2018, kolejne od 2020 roku. Obecnie (październik 2022 r.) TVN emituje 8 sezon programu.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" - formuła programu

W każdej serii “Ślubu od pierwszego wejrzenia” obserwujemy losy trzech par, dobranych przez troje ekspertów. Uczestnicy poznają się na własnym ślubie. W kolejnych odcinkach widzowie obserwują pierwsze tygodnie małżeństw, ich wesela i podróż poślubną. W finałowym odcinku serii, po miesiącu od ślubu, małżonkowie podejmują decyzję, czy zostają razem, czy się rozwodzą.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" - które pary zostały razem?

Większość par z pierwszych siedmiu sezonów "Ślubu od pierwszego wejrzenia" podjęła decyzję o rozstaniu. Kilka z nich postanowiło zostać razem, ale nie wszystkim udało się utrzymać małżeństwa. Taką parą byli Paulina Brzoza i Krzysztof Zrobek z drugiego sezonu programu. Para doczekała się dziecka, ale ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Podobny los spotkał małżeństwo Oliwii Ciesiółki i Łukasza Kuchty. Para ma syna, podjęli jednak decyzję o rozstaniu.

Małżeństwo zaaranżowane przez ekspertów ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" okazało się natomiast udane dla Anity Szydłowskiej i Adriana Szymaniaka z 3 sezonu. Para ma dwoje dzieci. Sukcesem okazało się także małżeństwo Agnieszki Łyczakowskiej i Wojciecha Janika z 4 edycji "Ślubu”. Nadal są razem, w 2022 roku urodziła się im córka. Przetrwało też małżeństwo Anety Czajkowskiej i Roberta Żuchowskiego z 6 serii "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Małżonkowie nadal są razem, mają dziecko. Z kolei w 5 serii miłość znaleźli Laura Wielich i Karol Maciesz, którzy w programie ślub wzięli z innymi uczestnikami tego reality show.

Sezony “Ślubu od pierwszego wejrzenia” - daty emisji i oglądalność

Dane dotyczą pierwszej emisji programu, bez powtórek i wyświetleń w serwisach VOD:

  • 1 sezon “Ślubu od pierwszego wejrzenia” miał swoją premierę na antenie TVN 3 października 2016 roku i liczył 10 odcinków, emitowanych w poniedziałki o godz. 22.20. Średnia oglądalność w czasie pierwszej emisji programu wyniosła ok. 1,5 mln widzów.
  • Emisja 2 serii “Ślubu od pierwszego wejrzenia” rozpoczęła się 11 września 2017 roku i gromadziła średnio 1,24 mln widzów. 2 sezon programu liczył 12 odcinków, emitowanych w TVN w poniedziałki o 22.20.
  • Premierowy odcinek (z 12) 3 sezonu “Ślubu od pierwszego wejrzenia” (TVN, poniedziałek 22.30) wyemitowano 3 września 2018 roku. Gromadził przed telewizorami średnio 1,27 mln widzów.
  • 4 seria “Ślubu od pierwszego wejrzenia” miała swoją premierę po ok. 1,5 roku od zakończenia 3 sezonu. Pierwszy odcinek z 13 widzowie obejrzeli 28 lutego 2020 roku na antenie TVN 7. Odcinki emitowane w piątki o 21.00 oglądało średnio ok. 1 mln widzów.
  • Rok później, 26 lutego 2021 roku, TVN 7 wyemitowało premierowy odcinek 5 sezonu “Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Seria miała 13 odcinków, emitowanych w piątki o 20.30. Średnia oglądalność wyniosła ok. 918 tys. widzów.
  • 6 seria “Ślubu od pierwszego wejrzenia” powróciła na antenę TVN. Liczyła 15 odcinków nadawanych od 7 września 2021 roku we wtorki o 21.30. Ten sezon “Ślubu od pierwszego wejrzenia” oglądało średnio 1,19 mln widzów,
  • 7 sezon “Ślubu od pierwszego wejrzenia”, emitowany we wtorki o 21.30 od 1 marca 2022 roku w TVN, miał średnią oglądalność 994 tys. widzów i liczył 13 odcinków.
  • Od 6 września 2022 roku na TVN można we wtorki o 21.35 oglądać 8 serię “Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Ma liczyć 13 odcinków, oglądalność pierwszych trzech kształtowała się na poziomie 1,01 mln widzów.
"Ślub od pierwszego wejrzenia" – casting do nowego sezonu
"Ślub od pierwszego wejrzenia" – casting do nowego sezonu

Źródło zdjęcia głównego: TVN