Izabella Łukomska-Pyżalska

Izabella Łukomska-Pyżalska

Izabella Łukomska-Pyżalska – urodzona 22 listopada 1977 roku w Poznaniu polska modelka i bizneswoman.

Izabella Łukomska-Pyżalska - życie zawodowe

Izabella Łukomska-Pyżalska swoją karierę zaczynała w modelingu. Pozowała m.in. dla magazynu „Playboy”, a w 2001 roku uzyskała tytuł „Dziewczyny Roku” jego polskiej wersji. Jej zdjęcia publikowane były jednak także w amerykańskim wydaniu magazynu. W 1999 roku założyła w Poznaniu agencję modelek i hostess „Perfect Model”.

Przez lata była związana ze środowiskiem piłkarskim. Od 2011 roku do 2018 roku była prezesem najstarszego grającego poznańskiego klubu piłkarskiego Warta Poznań. W 2012 roku, podczas obchodów stulecia klubu, otrzymała srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Laureatka „złotej odznaki” klubu Warta Poznań. W 2012 roku kandydowała także do zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jej kandydatura nie uzyskała jednak poparcia.

Izabella Łukomska-Pyżalska razem z mężem prowadziła spółkę budowlano-deweloperską Family House w Poznaniu. Jest udziałowcem w kilku firmach, działających w branży budowniczej.

W 2013 roku w rankingu 100. najbogatszych Polek tygodnika Wprost uplasowała się na 98. miejscu.

Izabella Łukomska-Pyżalska - działalność polityczna

Izabella Łukomska-Pyżalska w 2014 roku była kandydatką Europy Plus i Twojego Ruchu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znajdowała się na drugim miejscu wielkopolskiej listy.

Izabella Łukomska-Pyżalska - życie prywatne

Izabella Łukomska-Pyżalska od 2005 roku jest żoną Jakuba Pyżalskiego. Ma sześcioro dzieci – trzy córki tj. Amelię, Anastazję i Aurelię oraz trzech synów tj. Igora, Borysa, Ernesta.

Izabella Łukomska-Pyżalska - media społecznościowe

Izabella Łukomska-Pyżalska prowadzi profil na portalu społecznościowym Instagram (@izalukomskapyzalska), na którym dzieli się wydarzeniami ze swojego życia prywatnego m.in. regularnych treningów pole dance, którego jest entuzjastką.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA