Kaja Paschalska

Kaja Paschalska

Kaja Paschalska – urodzona 25 lutego 1986 roku w Warszawie polska aktorka telewizyjna i piosenkarka.

Kaja Paschalska – pochodzenie i wykształcenie

Kaja Paschalska pochodzi z rodziny, która nie była związana z mediami i show biznesem. Jest absolwentką LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Studiowała filologię angielską.

KKaja Paschalska – kariera telewizyjna

Kaja Paschalska zdobyła popularność dzięki roli w serialu TVP1 pt. „Klan”. W 1997 roku zaczęła wcielać się w postać Oli Lubicz, córki Pawła i Krystyny Lubiczów. Gościnnie zagrała także w serialu „Świat według Kiepskich”, „Bulionerzy” i „Hotel 52”.

Jest także aktorką dubbingową. Swojego głosu udzielił m.in.:

Sabrinie Spellman w grze komputerowej „Sabrina, nastoletnia czarownica i magiczna czapka”,

Iskierce w serii filmów animowanych, w tym w filmie „Dzwoneczek”, „Dzwoneczek i zaginiony skarb”, „Dzwoneczek i uczynne wróżki”, „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”, „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii”, „Dzwoneczek i tajemnica piratów”.

Kaja Paschalska brała udział w kilku rozrywkowych programach telewizyjnych. W 2006 roku wystąpiła w czwartej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Jej partnerem był Piotr Kiszka. W 2015 roku była uczestniczką trzeciej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zajęła czwarte miejsce.

Kaja Paschalska – kariera muzyczna

Kaja Paschalska zadebiutowała na rynku muzycznym w 2001 roku albumem pt. „Kaja Paschalska”. Promowała go piosenka „Przyjaciel od zaraz”. W tym samym roku za jej wykonanie otrzymała nagrodę im. Anny Jantar w konkursie „Debiuty” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nagrodzona została także Nagrodą Publiczności na Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze. Była też nominowana w plebiscycie „Fryderyki 2001” w kategorii Nowa twarz fonografii.

W 2002 roku po raz kolejny wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Za wykonanie piosenki „Wystarczy uwierzyć” otrzymała Superjedynkę w kategorii „najlepszy debiut 2001 roku”. Rok później wydała drugi album studyjny pt. „Kaja 2”, który promowała piosenką „Nie ma miłości”.

W 2005 roku wspólnie z Tomaszem Stockingerem nagrała interpretację piosenki „Pogoda na szczęście” Seweryna Krajewskiego, która ukazała się na składance „Ona i on – duety miłosne”. W tym samym roku wystąpiła też gościnnie w piosence Funky Filona „Mała Chinka”. W 2019 roku pojawiła się też gościnnie w utworze „Fosa” rapera VNM.

Kaja Paschalska w 2017 roku wydała singiel „Karma”, który zapowiada jej trzeci album.

Kaja Paschalska – życie prywatne

Kaja Paschalska przez wiele lat była związana z raperem Tomaszem Lewandowskim „VNM”. Para rozstała się w 2020 roku.

Kaja Paschalska – media społecznościowe

Kaja Paschalska prowadzi swój profil na portalu społecznościowym Instagram (@kajapaschalska), na którym chętnie dzieli się wydarzeniami z życia prywatnego i zawodowego.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA