Kaja Paschalska pozuje topless. Mocny przekaz o postrzeganiu nagości

Kaja Paschalska pozuje topless. Mówi o nagich ciałach
Kaja Paschalska pozuje topless. Mówi o nagich ciałach
Źródło: MWMEDIA
Kaja Paschalska przełamuje tematy tabu. Aktorka opublikowała zdjęcie topless, które miało przyciągnąć uwagę fanów. Serialowa gwiazda napisała długi post, w którym zastanawia się, dlaczego nagość jest źle postrzegana przez społeczeństwo. Kaja Paschalska napisała o skąpych strojach, które również są krytykowane przez niektóre osoby.

Kaja Paschalska skończyła 35 lat. Aktorka nie ma problemu z przemijaniem. Jakiś czas temu pokazała swoje pierwsze siwe włosy i otwarcie przyznała, że kiedyś próbowała botoksu, ale nie była zadowolona z zabiegu medycyny estetycznej. Gwiazda dużo mówi na temat akceptacji swojego ciała. Teraz poszła krok dalej i zastanawia się, dlaczego nasze społeczeństwo ma problem z postrzeganiem nagości.

Kaja Paschalska pozuje topless. "Dlaczego nagość jest seksualizowana?"

Kaja Paschalska wypoczywa na plaży. Niedawno pokazała swoje zdjęcie w stroju kąpielowym. Teraz udostępniła fotografię, na której pozuje bez górnej części garderoby. Pozornie banalny post kryje jednak refleksję na temat ciała, nagości i ubioru.

"Dlaczego nagość - w tym kontekście brak stanika na plaży, ale też odkryte nogi, ramiona, dekolt czy nawet zdjęcie sugerujące, że jest się bez ubrania, jest seksualizowana niezależnie od okoliczności, intencji i często wyrażanej wprost woli osoby, która się na nią decyduje? Dlaczego jest społecznie przyjęte, że musimy wyrosnąć z postrzegania naszego ciała bez opakowania jako normalne, naturalne, nasze, wyjątkowe i przyjąć narrację, że może być powodem do wstydu zarówno w kontekście naszej nagości jak i wszystkich jego cech odstających od przyjętego kanonu tego jak 'powinno' wyglądać?" - zastanawia się aktorka na Instagramie.

Gwiazda dodała do swojego wpisu wątek noszenia krótkich spodenek w szkole czy pracy. Niektóre osoby sugerują, że kobiety swoim ubiorem prowokują mężczyzn.

"Nie mówię, że w mojej idealnej wizji świata wszyscy chodzą po ulicach nago - to byłoby overall dość niepraktyczne, ale obsesja na temat np. kobiecych sutków jest totalnym przegięciem w drugą stronę według mnie. To samo tyczy się zakazów noszenia latem szortów w szkole nastoletnim dziewczynkom, żeby nie 'rozpraszały' płci przeciwnej" - zauważyła Kaja Paschalska.

Córka Martyny Wojciechowskiej nie chce wchodzić do świata show-biznesu
Martyna Wojciechowska w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o swojej dorastającej córce. Okazuje się, że Marysia nie chce iść w ślady ani mamy, ani taty i ma całkiem inny pomysł na przyszłą karierę. Podróżniczka zaznaczyła, że dziewczynka nie zamierza też wchodzić w świat show-biznesu i chociaż otrzymuje dla niej propozycje do sesji zdjęciowych, wszystkie odrzuca.

Kaja Paschalska o patriarchalnym społeczeństwie. Aktorka marzy o empatii

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Na koniec Kaja Paschalska nawiązała do zachowań opartych na dominującej pozycji mężczyzn w świecie. Aktorka zauważyła, że pewne wzorce przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Gwiazda chciała swoim postem zaproponować inną postawę.

"Jakoś ostatnio większość moich rozkmin oscyluje dookoła wszystkich tych zardzewiałych, patriarchalnych schematów, w których zostałam wychowana. A wcześniej moja mama i jej mama i mama jej mamy.... Jestem bardzo ciekawa, jak moje pokolenie wychowuje swoje dzieci w kontekście poruszonym na początku tego posta. Sama nie mam dzieci, więc zamiast za przyszłe pokolenia biorę odpowiedzialność za siebie i za to jaką postawę, wzorce i energię przesyłam dalej w świat. Empatia i jej wypadkowa, czyli podważanie swojego pryzmatu, łapanie perspektywy innych oraz czułość na wszystko, co mnie otacza to przestrzeń, w której najbardziej intensywnie czuję swój rozwój i satysfakcję z jego powodu. Uważam, że gdybyśmy wszyscy wyszli ze swoich skorupek i zadawali więcej pytań sobie i innym nie 'znając' z góry odpowiedzi, to byłby zaje**sty start do stworzenia dużo lepszego miejsca do życia dla nas wszystkich" - podsumowała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości