Ashton Kutcher

Ashton Kutcher

Christopher Ashton Kutcher urodził się 7 lutego 1978 roku w Cedar Rapids w stanie Iowa (Stany Zjednoczone). Jest amerykańskim aktorem, scenarzystą, producentem oraz byłym modelem. Jego rodzicami są Diane Finnegan oraz Larry Kutcher.

Dzieciństwo i edukacja Ashtona Kutchera

Kiedy Ashton miał 13 lat, jego rodzice postanowili się rozwieść. Wraz z rodzeństwem (bratem bliźniakiem Michaelem i starszą siostrą Taushą) zostali z matką i jej nowym partnerem, Markiem Portwoodem. Wspólnie przeprowadzili się do Homestead w Iowa, gdzie Ashton kontynuował i zakończył swoją edukację.

Kutcher przejawiał zamiłowanie do wrestlingu i zapasów, a także do występowania na scenie, przed coraz większą publicznością. Uwielbiał on sporty walki na tyle, że do teraz trenuje brazylijskie ju-jitsu, a co więcej, w tej dyscyplinie ma brązowy pas.

W 1996 roku Kutcher zapisał się na University of Iowa. Planował tam ukończyć inżynierię biochemiczna, by wspomóc leczenie brata (porażenie mózgowe). Aby zarobić na czesne, Ashton podczas nauki dorabiał jako dawca krwi. Pracował też na zmywaku i jako zamiatacz w fabryce.

Życie prywatne Ashtona Kutchera

Ashton cieszy się powodzeniem wśród kobiet. W 2003 roku zaczął się spotykać z Demi Moore, starszą od niego o 16 lat. Para wzięła ślub w 2005 roku. Rozwiedli się w 2013 roku, a jednym z powodów rozwodu miał być ujawniony w mediach romans Kutchera z modelką Sarą Leal.

W 2012 roku, gdy jeszcze trwało postępowanie rozwodowe z Moore, Kutcher zaczął spotykać się z Milą Kunis, z którą grali parę w serialu "That '70s Show" ("Różowe lata siedemdziesiąte"). Para zaręczyła się w 2014, w tym samym roku narodziła się ich córka. Ślub Kutchera i Kunis miał miejsce w 2015, a rok później małżonkowie doczekali się syna.

Kariera aktorska Ashtona Kutchera

Jego przygoda ze światem gwiazd zaczęła się w 1997 roku, kiedy wygrał konkurs urody męskiej. Wtedy też zaczęły się nim interesować agencje modeli. Podjął pracę w jednej w Nowym Jorku, a następnie w kolejnej w Los Angeles. Brał udział w pokazach mody na całym świecie. Był twarzą marek Versace i Calvin Klein.

Kutcher skończył z karierą modela i zapragnął spróbować swoich sił w aktorstwie. Zadebiutował we wspomnianych "Różowych latach siedemdziesiątych" w 1998 roku – gdzie zagrał nierozgarniętego nastolatka Kelso. Na swoim koncie ma role w wielu filmach fabularnych i serialach, takich jak: "Stary, gdzie moja bryka?", "Fałszywa dwunastka", "Córka mojego szefa", "Pan i Pani Killer", "Sex Story", "Dwóch i pół".

Nominacje i nagrody Ashtona Kutchera

Kutcher nominowany był podczas wielu przeglądów i festiwali. Ma na swoim koncie m.in. dwie nagrody Teen Choice i nominację do Nagrody Saturna (za "Efekt motyla"). Otrzymał Złote Maliny (antynagrody) jako najgorszy aktor w filmach "Walentynki" oraz "Pan i Pani Killer".

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images