Jakub Wons
Jakub Wons urodził się 18 lutego 1982 w Warszawie. Jest aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Zajmuje się również reżyserią oraz produkcją teatralną. Jego debiut teatralny odbył się 1989 roku, kiedy to zagrał spektaklu teatru telewizji „Szczególny dzień”. Pierwszy serialowy występ nastąpił w roku 1997 za sprawą roli Roberta Cieszyńskiego w „Klanie”. Aktor miał również okazję wykazać się jako twórca dubbingu w 2010 roku jako Marshall w amerykańskim serialu dla młodzieży „Victoria znaczy zwycięstwo”.
Jakub Wons – życiorys
Jakub Wons jest synem aktora filmowego, teatralnego i dubbingowego, Grzegorza Wonsa. Jego matka ma na imię Alicja. Aktor ma również starszą siostrę Adę. W latach 2008-2018 był w związku małżeńskim z aktorką Hanną Konarowską. W 2011 przyszła na świat ich córka Zofia. Obecnie aktor jest w nieformalnym związku z Anną Muchą. Para pojawiła się razem na premierze filmu „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4”. Wraz z obecną partnerką mieszka w Warszawie. Zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu – ZASP (Związek Artystów Scen Polskich).
Jakub Wons – kariera filmowa
W wieku 7 lat wystąpił w spektaklu telewizyjnym „Szczególny dzień” autorstwa Ettore’a Scoli, w którym wystąpił u boku Anny Dymnej i Jana Englerta.
Od 1997 roku Jakuba Wonsa można oglądać w telenoweli „Klan”. Wciela się w niej w postać Roberta Cieszyńskiego. Można go też kojarzyć z serialu „Na dobre i na złe”, gdzie w latach 2000-2001 wcielał się w rolę dilera narkotyków.
Od roku 2003 wciela się również w rolę Piotra Marczaka w „Na wspólnej”.
W 2008 roku pojawił się w „Ojcu Mateuszu” jako kierownik planu.
W 2009 roku w „Zwerbowanej miłości” zagrał rolę mężczyzny bijącego Annę, a także pracował jako drugi reżyser.
W latach 2012-2013 pojawił się w serialu „Czas honoru” (jako strażnik) oraz w „Piąty stadion” (jako kibic).
W roku 2013 i 2014 zagrał w etiudach szkolnych „Tak bardzo cię kocham” i „Bozia”.
W roku 2015 pojawił się w serialu „Barwy szczęścia”, gdzie wcielił się w rolę ochroniarza Kulińskiego, a także zagrał w spektaklu telewizyjnym „Zakład doświadczalny Solidarność”.
W roku 2017 można było go zobaczyć w filmach: „Amok”, „Dzik” i „Kobieta budzi się rano” oraz w serialach: „Za marzenia” i „Lekarze na start”.
W roku 2018 Jakuba Wonsa, można było zobaczyć w kilku produkcjach. Prócz serialu „Klan” pojawił się także w „Leśniczówce” (gdzie zagrał rolę reportera TV), „Na sygnale” (jako radykał), „M jak miłość” (zagrał rolę Stefana Peszko), „Trzecia połowa” (jako klient) i w filmie „Nina”, gdzie wcielił się w rolę Jędrka.
W 2019 roku pojawił się w serialach takich jak „Stulecie winnych” i „Lepsza połowa”.
W 2020 roku zagrał rolę w serialu „Sąsiedzkie porachunki”.
W 2021 roku można było go zobaczyć w serialach takich jak: „Tajemnica zawodowa”, „Przyjaciółki”, „Pajęczyna”, „Komisarz Alex”.
W roku 2022 pojawił się ponownie w „Ojcu Mateuszu” oraz w „Na dobre i na złe”. Można było go zobaczyć również, w jednym z głośniejszych polskich seriali „Krakowskie potwory”. Pojawił się również w serialu „Powrót”.
Jakub Wons i Anna Mucha – historia związku
Anna Mucha i Jakub Wons długo ukrywali swój związek. Według pierwszych informacji podawanych przez rzekomych przyjaciół aktorki, przyjaźń z Jakubem Wonsem rozpoczęła się podczas wspólnych prób do sztuki teatralnej.
Nowa miłość Anny Muchy wyszła na jaw, gdy paparazzi zrobili im zdjęcia na jednej z warszawskich ulic. Zakochani trzymali się za ręce, obdarowywali pocałunkami i czułościami. Fotografie szybko obiegły polskie media i ucieszyły fanów gwiazdy. Aktorka podczas premiery filmu, na czerwonym dywanie wystąpiła u boku Jakuba Wonsa. W swoim profilu na Instagramie zamieściła wpis, który wywołał wiele skrajnych emocji i opinii.
"No dobra, to ślubne już jest…" - napisała żartobliwie Anna Mucha w odniesieniu do swojej strojnej, białej sukni.
Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA